Home / Aktualności / Fabryka Wilk Elektronik SA produkująca pamięci GoodRam się powiększa

Fabryka Wilk Elektronik SA produkująca pamięci GoodRam się powiększa

Nie często zdarzają się  tak ciekawe informacje  jak te dotyczące trwającej rozbudowy jedynej w Europie fabryki pamięci komputerowych, a dokładnie naszej polskiej. Fabryka Wilk Elektronik SA znajdująca się w Łaziskach Górnych produkująca pamięci GoodRam, bo o niej mowa dzięki łącznej inwestycji 5 milionów dolarów powiększyła się z obecnych 3000 m² o 1140 m² jeśli chodzi o część magazynową i logistyczną oraz 1200 m² w części produkcyjnej. Co więcej, przebudowano  też rozdzielnię główną, która zasila w energię elektryczną cały zakład produkcyjny. Imponująca, wysoka na 14 metrów konstrukcja budynku nie jest przypadkowa. Rozbudowana część firmy będzie posiadać magazyn wysokiego składowania oraz nową halę produkcyjną.

Operacja ta była swego rodzaju próbą przed przeprowadzką magazynu i uruchomieniem produkcji w rozbudowanej części firmy, które czekają na inwestora w kolejnych etapach rozbudowy. Operacje te planowane są na drugą połowę roku i już trwają do nich przygotowania a w  obecnym  stadium trwają prace instalacyjne. Kolejnym krokiem będzie etap wykończenia wnętrz i przygotowania powierzchni biurowej. Zakończenie prac związanych z rozbudową planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Konsekwencją rozbudowy zakładu będą nowe miejsca pracy. Firma ogłasza rekrutację do wszystkich działów organizacyjnych. Kandydaci znajdą tu szereg atrakcyjnych ofert pracy związanych z produkcją, a ze względu na fakt, że Wilk Elektronik SA działa na arenie międzynarodowej, firma jest otwarta na osoby ze znajomością języków obcych, które chcą pracować w sprzedaży, marketingu lub zakupach.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.