Home / Aktualności / Eye-Fi – karta SD wysyłająca zdjęcia do chmury w trakcie ich robienia

Eye-Fi – karta SD wysyłająca zdjęcia do chmury w trakcie ich robienia

Eye-Fi mobi

Karty Eye-Fi mobi -wygoda i bezpieczeństwo naszych zdjęć kosztem ceny. Kompromis warty podjęcia.

Eye-Fi to nietypowa karta SD, której niespotykane dotąd funkcje wyróżniają ją od konkurencyjnych produktów. Oczywiście możemy wysłać zdjęcia do naszego smartfonu za pomocą alternatywnych produktów, lecz dalszy transfer na inne urządzenia musimy już wykonać sami.

Eye-Fi adresuje te właśnie problemy poprzez oferowanie swoich usług w chmurze. Tak więc jeśli używasz jednocześnie karty Wi-fi Eye-Fi w swojej kamerze oraz korzystasz z jej aplikacji na smartfonie z systemem Android lub iOS, jakiekolwiek zdjęcia zostaną automatycznie wysłanie do twojego smartfona oraz chmury zaraz po ich zrobieniu.

Jedyną rzeczą jakiej potrzebował będziesz po zrobieniu zdjęć jest przeglądarka internetowa do ich zarządzania. Eliminuje to problem wyszukiwania zdjęć zarówno na nowym komputerze czy smartfonie lecz również ułatwia ich prezentację rodzinie czy znajomym.

Nie wszystko jest jednak tak piękne jak wygląda. Korzystanie z chmury kosztuje ok. 50 dolarów na rok za nielimitowany przesył zdjęć. Serwisy takie jak Dropbox oferują limitowaną bezpłatną przestrzeń dyskową, po przekroczeniu której musimy wykupić odpowiedni plan.

To nie jest dużo jeśli robimy mnóstwo zdjęć, które możemy przechowywać bezpiecznie na serwerach Eye-Fi. Do zdjęć możemy mieć dostęp z każdego miejsca na świecie pod warunkiem posiadania dostępu do internetu. Jeśli zaś nie będziemy chcieli korzystać z niej a zadowoli nas synchronizacja z tabletem lub smartfonem to jedynym kosztem będzie zakup owej karty SD wi-fi .

Wartą napomnienia rzeczą jest okres próbny usługi w chmurze, który wynosi 3 miesiące. Ceny kart Eye-Fi zaczynają się od 49 dolarów za 8 GB model.