Home / Aktualności / gry / ESport Now 2016 już w przyszłym tygodniu! Jakie drużyny staną w szranki

ESport Now 2016 już w przyszłym tygodniu! Jakie drużyny staną w szranki

ESport Now 2016

ESport Now 2016 już w przyszłym tygodniu! Walki drużyn weszły w decydującą fazę, a całą imponującą imprezę poprowadzi na żywo Włodek Markowicz.

Największe polski festiwal e-sportowy już w przyszły weekend (28 i 29 maja), organizatorzy przedstawiają drużyny finałowe oraz oficjalnego hosta wydarzenia – Włodka Markowicza

Już za niecałe dwa tygodnie we wrocławskiej Hali Stulecia podczas finałów niezwykłego widowiska E-Sport Now zmierzą się ze sobą najlepsze polskie drużyny League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive, które zostały wyłonione w ćwierćfinałowych rozgrywkach. Popularny i niezwykle lubiany polski YouTuber, Włodek Markowicz, którego publiczność może pamiętać np. z filmu „Glory of Esport”, będzie prowadził całe wydarzenie.

Podczas ćwierćfinałowych zmagań, wypełnionych zaciętą rywalizacją i emocjami, udało się wyłonić półfinalistów GEFORCE CUP (CS:GO) oraz ESPORT NOW 2016 (LoL). Do GEFORCE CUP zakwalifikowali się Lounge Gaming, noMercy HyperX, Team AGG i Team INETKOXTV, natomiast w półfinałach League of Legends zmierzą się  Illuminar Honor Gaming, Not Good Anymore, Szef+6 oraz abc123.

Dotychczasowe zmagania pozwalają wierzyć, że odbywające się w ostatni weekend maja finały przyniosą widzom i uczestnikom imprezy naprawdę wiele wrażeń. Nie wątpi w to także Włodek Markowicz – autor książki Kropki, a także speaker prestiżowych TEDx Talks, który zapytany o to czego spodziewa się po wydarzeniu odpowiada szczerze:

Emocji. Głównie emocji i szczypty dumy, że można zorganizować w Polsce event, który będzie mógł się równać z zagranicznymi. Jestem też ogromnym fanem Piotra „Izaka” Skowyrskiego i cieszę się, że dołączył do ekipy.”

Wśród pólfinalistów ESPORT NOW 2016 (Leauge of Legends)  oraz GEFORCE CUP (Counter Strike: Global Offensive) znalazło się osiem drużyn, których krótki opis można znaleźć poniżej. Bez wątpienia, nieważne kto wygra, nas widzów czeka potężna dawka emocji.

 

GEFORCE CUP Counter Strike: Global Offensive

Lounge Gaming

Jedna z najbardziej utytułowanych formacji CS:GO w kraju,  grająca na arenie międzynarodowej i reprezentująca Polskę na turniejach o wielkim prestiżu.

Team AGG

Zespół uczestniczący w turniejach o wyższej randze międzynarodowej i o wielu osiągnięciach.

noMercy HyperX

Formacja znajdująca się w polskiej organizacji e-sportowej, zrzeszająca młodych graczy z niemałymi już osiągnięciami na rodzimej scenie.

Team INETKOXTV

Drużyna młodych talentów, założona i trenowana przez jednych z największych streamerów w Polsce, czyli duet Patryka ‘Easy’ Dzięcioła i Pawła ‘Saju’ Pawelczaka grających głównie w CS:GO o nazwie INETKOX.

 

ESPORT NOW 2016 Leauge of Legends

Illuminar Honor Gaming

Drużyna złożona z najbardziej znanych polskich graczy, których głównym celem był awans do profesjonalnej i oficjalnej ligi europejskiej o nazwie League of Legends Championship Series.

Not Good Anymore

Zespół prowadzony przez Krystiana ‘Czaru’ Przybylskiego, zawodnika nieistniejącego już MeetYourMakers, czyli jednej z najbardziej znanych drużyn w historii polskiej sceny League of Legends, którzy brali udział w wielu krajowych turniejach.

Szef+6

Drużyna Szef+6 to aktualny Mistrz Polski w grze League of Legends. Drużynę tworzą zawodnicy z doświadczeniem międzynarodowym wzbogaceni o młode talenty.

abc123

Młoda formacja, która uczestniczy w polskich turniejach od czasu do czasu bez większych osiągnięć, aczkolwiek posiadająca w swoich szeregach kilku indywidualnie utytułowanych graczy.