Home / Aktualności / Epic Games Store z nową funkcją, na którą gracze czekali — oceny i ankiety

Epic Games Store z nową funkcją, na którą gracze czekali — oceny i ankiety

Choć wielu uważa, że jeśli coś jest dobre nie należy tego zmieniać, to w przypadku Epic Games Store zmiany są jak najbardziej na miejscu. Nową funkcje takie jak oceny i ankiety są jak najbardziej pożądane i konieczne chyba w każdym sklepie – nie tylko z grami ale ogólnie każdym gdyż pomagają kupującemu łatwiej podjąć decyzję oraz go bardziej angażują. Te nowe funkcje umożliwiają graczom przekazywanie społeczności Epic Games Store bezpośrednich opinii na temat gier, w które grają. Odpowiedzi zapełnią strony produktów w sklepie informacjami o grach i aplikacjach, tworząc lepsze wrażenia i pomagając graczom znaleźć gry, które prawdopodobnie pokochają. Po zagraniu w grę lub skorzystaniu z aplikacji gracze mogą znaleźć program uruchamiający Epic Games Store z prośbą o opinię na koniec sesji.

System ocen poprosi losowych graczy, którzy grali w grę dłużej niż dwie godziny, o przyznanie oceny w pięciopunktowej skali. Oto jak to działa: Po sesji gry losowi gracze będą mieli możliwość zdobycia w grze nawet pięciu gwiazdek. Z czasem te wyniki pomogą w uzupełnieniu „Oceny ogólnej”, która pojawi się na stronie sklepu. Ponieważ żądania te są losowe, Epic twierdzi, że nie spamuje swoich graczy i prawdopodobnie nie będzie pytać o każdą używaną grę lub aplikację. Takie podejście chroni gry przed bombardowaniem recenzji i zapewnia, że ​​ludzie przypisujący wyniki są rzeczywistymi graczami gier.

Niezależnie od ocen, gracze mogą być również wybierani losowo pod koniec sesji gry, aby odpowiedzieć na ankietę. W ankietach gracze otrzymają pytanie dotyczące ich ostatniej sesji. Pytania obejmują szeroki zakres i będą miały wiele potencjalnych odpowiedzi. Gracze mogą zostać poproszeni o odpowiedź „Tak” lub „Nie” na „Czy ta gra jest dobra do grania w grupie?”. Gracze mogą również otrzymać ankietę wielokrotnego wyboru z pytaniem „Jak trudne są bossowie w tej grze?”.

Gdy wystarczająca liczba graczy odpowie na ankiety, ich odpowiedzi pomogą wygenerować tagi dla odpowiednich stron produktów. Te tagi mogą służyć do filtrowania gier i aplikacji w sklepie Epic Games Store. Wraz z upływem czasu te tagi będą mogły informować graczy o zawartości i poprawiać wykrywalność — pomagając naszym graczom znaleźć więcej gier, którymi mogą się cieszyć! Z biegiem czasu strony sklepów będą gromadzić szeroką gamę tagów od potwierdzonych graczy, które będą informować społeczność o większej liczbie aspektów zawartości każdej gry. Z biegiem czasu tagi te zapełnią się również na naszych stronach kategorii i będą używane do generowania niestandardowych kategorii opartych na tagach kierowanych przez naszych graczy, które pojawią się na stronie głównej Epic Games Store.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.