Home / Aktualności / Enermax Thormax GT – obudowa w wielkim stylu

Enermax Thormax GT – obudowa w wielkim stylu

Enermax Thormax GT 05
Enermax zaprezentował nam swoją najnowszą obudowę Thormax GT wykonaną w standardzie E-ATX, która jest w stanie pomieścić karty graficzne o długości do 490mm (przy wyjętej klatce na dyski HDD / SSD) i układy chłodzenia cieczą 240 lub 360mm długości.

Ta obudowa typu Full Tower posiada 4 zatoki 5 1/4 cala oraz 5 zatok 3,5 / 2,5 cala w dopełnieniu których producent zawarł możliwość zamonotwania dodatkowych dysków SSD z tyłu płyty.

Wspomniane możliwości chłodzenia cieczą w przypadku obudowy Enermax Thormax GT znaczą ewentualność zastosowania dwóch takich jednostek o grubości nawet 60mm. Pierwsza z nich może być zamontowana na górze, podczas gdy druga z dołu obudowy, tworząc tym samym idealne warunki chłodzenia a co za tym idzie podkręcania.

W Thormax GT producent zaskoczył nas 18 cm wiatrakiem z podświetleniem diodami LED, a sześć dodatkowych o średnicy 12 lub 14 cm jest opcją dla tych dla których te zastosowane to za mało. Co więcej regulator obrotów umożliwia ustawienie prędkości czterech wiatraków sygnalizowaną przy pomocy efektywnego wskaźnika z diodami LED.

Inną ciekawą funkcją w naszym mniemaniu jest magnes trzymania słuchawek z boku obudowy, lub w zasadzie każdej metalowej jej części. To pozwala na większy porządek na naszym biurku lub podłodze po skończeniu z ich korzystania.

Słowem podsumowania obudowa Enermax Thormax GT to solidna propozycja dla tych szukających możliwości zastosowania kilku długich kart w swoim komputerze, dużego potencjału chłodzenia cieczą jak również możliwości rozszerzenia swojej konfiguracji w przyszłości bez zmiany samej obudowy.

Propozycja Enermaxa dostępna będzie już niebawem bo jeszcze w tym miesiącu, jednak na chwilę obecną nie znamy jeszcze jej ceny.

A co wy myślice o tej jednostce? Czy spełniłaby ona wasze oczekiwania, a może macie już coś lepszego?