Home / Aktualności / ENERMAX Platimax D.F czyli kompaktowa seria zasilaczy PC

ENERMAX Platimax D.F czyli kompaktowa seria zasilaczy PC

ENERMAX Platimax DFW większości przypadków zasilacz o zwiększonej mocy wiąże się z większymi wymiarami. Zasadzie tej wydaje się przeczyć najnowsza seria zasilaczy ENERMAX Platimax D.F, któej rozpiętość mocy powinna zadowolić każdego użytkownika. 

Zaprezentowana seria Platimax D.F to cztery modularne zasilacze o mocach 1200W/1050W/850W/750W, które posiadają certyfikat 80+ Platinum oraz pół-pasywne chłodzenie aktywowane przy małych obciążeniach. Poza tym Enermaxowi udało się zaimplementować funkcje samoczyszczenia oraz zaoferować mniejsze niż zwykle wymiary, szczególnie ważne jeśli chce się sięgnąć po najbardziej wydajny 1200W model mierzący jedynie 160mm głębokości. Typowe zasilacze o mocy 1000W są w stanie osiągać 180mm – 225mm czyli jak widzicie znacznie więcej.

Opisywana tu seria zasilaczy ENERMAX Platimax D.F zapewnia innowacyjne rozwiązania, jak chociażby wentylator obracający się w przeciwnym do wskazówek zegara kierunku, a to w celu eliminacji gromadzenia się we wnętrzu kurzu. Wspmniane półpasywne chłodzenie daje o sobie znać w przypadku 30-40% obciążenia, kiedy to we wnętrzu zasilacza panuje kompletna cisza. Jeśli zatem bubujemy bezgłośny komputer, takie rozwiązanie powinno skupić naszą uwagę.

Zasilacze ENERMAX oferowane będą z 5 letnią gwarancją. Choć nie są znane wszystkie ceny zasilaczy z tej serii, to wiadomo, że 850W model kosztowa ma 220 dolarów, zaś 1200W wybierze aż 288 dolarów z naszego portfela. 

ENERMAX Platimax DF 01 ENERMAX Platimax DF 02 ENERMAX Platimax DF 03

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.