Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / ENERMAX ETS-T40-TB – siła technologii za rozsądną cenę

ENERMAX ETS-T40-TB – siła technologii za rozsądną cenę

W niniejszej recenzji zapraszamy Was, nasi Drodzy Czytelnicy do zapoznania się z recenzją coolera firmy ENERMAX. Model jaki mamy okazję Wam tu przedstawić to ETS-T40-TB, który dysponuje szeregiem innowacyjnych rozwiązań, a także wydajnym oraz wyjątkowo cichym 120-mm wentylatorem z serii T.B.Silence. Ponadto producent dołącza do ww. modelu nie tylko pastę termoprzewodzącą, ale również zapinki umożliwiające jego montaż na płytach głównych z gniazdem LGA 2011 (oraz wcześniejszymi do LGA 775 włącznie) oraz wszystkimi wersjami podstawek – wydanymi do 2014 roku – firmy AMD z serii AM oraz FM.

ENERMAX ETS-T40-TB - wstęp

1. Wstęp

Cooler ENERMAX ETS-T40-TB jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie cechuje wyjątkowo nowoczesna konstrukcja, dzięki której uzyskano dobry kompromis pomiędzy możliwościami układu chłodzenia a jego wagą oraz rozmiarami. Dzięki temu całkowite wymiary tego schładzacza wraz z wentylatorem wynoszą 139 x 93 x 160 mm (szer. / głęb. / wys.), zas jego waga to w tym przypadku zaledwie 610 g.

Niewątpliwym plusem bohatera tej recenzji jest jego uniwersalność. Producent zadbał o zapewnienie wsparcia najnowszych jednostek Intela takich jak Haswell (LGA 1150) czy Ivy Bridge-E (LGA 2011) wyposażając swój produkt w odpowiednie zapinki. Nie zapomniano również o posiadaczach wyrobów z Sunnyvale, czyli właścicieli układów firmy AMD. Także i tu bez problemu zainstalujemy cooler ETS-T40-TB na płytach głównych z procesorami AMD FX (AM3+) czy APU Kaveri (FM2+ – gniazdo jest zgodne z jego starszymi wersjami FM1 i FM2).

Aby nie przedłużać zapraszamy serdecznie do zapoznania się z recenzją coolera ENERMAX ETS-T40-TB, którego efektywność przetestowaliśmy na płycie głównej MSI Z87-G55 – test – z zainstalowanym na niej procesorem Intel Core i5-4670K.

1. Wstęp

2. Dane Techniczne (Specyfikacja)

3. Wygląd zewnętrzny

4. Platforma testowa oraz metodologia testów

5. Testy

6. Podsumowanie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.