Home / Aktualności / Enermax AQUAFUSION – nowe, ciekawe chłodzenie wodne AIO

Enermax AQUAFUSION – nowe, ciekawe chłodzenie wodne AIO

ENERMAX, znany producent produktów komputerowych ogłosił właśnie wprowadzenie nowej serii chłodzenia cieczą AQUAFUSION. Cooler ten charakteryzuje się unikalnym blokiem wodnym Aurabelt z wentylatorami ENERGMAX SquA RGB zapewniającymi wspaniałe efekty świetlne LED. Oprócz oszałamiającego oświetlenia, AQUAFUSION posiada on też opatentowaną technologię chłodzenia ENERMAX Shunt-Channel-Technology (SCT). Teechnologia ta może zapobiegać tworzeniu się warstwy granicznej i poprawiać przepływ cieczy wewnątrz zimnej płyty, co pomaga zmniejszyć powstawanie gorących punktów. Co więcej, wentylatory SquA RGB nie tylko obsługują adresowalną synchronizację oświetlenia RGB, ale także wytwarzają wyśrodkowane i silniejsze ciśnienie powietrza z ramą wirową. 

Jeśli chodzi o blok wodny Aurabelt, to został on zaprojektowany z wyjątkową stylizacją z widocznym spadkiem zapewniającym piękny, wielowarstwowy efekt podświetlenia. Ponadto AQUAFUSION jest w stanie zaoferować 2 sposoby zarządzania oświetleniem RGB. Użytkownicy mogą zaprogramować swoje preferowane efekty za pomocą oprogramowania płyty głównej RGB lub aplikacji, aby dopasować motyw kolorów do innych narzędzi RGB. Do dyspozycji jest również dołączony do zestawu kontroler służący do wyboru preferowanych efektów świetlnych (10 wstępnie ustawionych efektów), kolorów, jasności i szybkości.

Chłodznie AQUAFUSION jest dostarczane z uniwersalnymi metalowymi zestawami montażowymi, obsługującymi gniazda procesorów Intela (LGA2066 / 2011-3 / 2011/1366/1156/1155/1151/1150) i AMD (AM4 / AM3 + / AM3 / AM2 + / AM2 / FM2 + / FM2 / FM1). Ten zestaw chłodzenia cieczą w układzie zamkniętym jest dostępny w 2 różnych wielkościach chłodnicy – 120 mm i 240 mm z TDP wynoszącymi odpowiednio 300 W i 350 W. Cooler AIO będzie dostępny w sprzedaży detalicznej na początku marca 2019 r. Cen niestety nie podano do wiadomości.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.