Home / Aktualności / Enduro – nowa seria wytrzymałych na wszystko notebooków i tabletów Acer

Enduro – nowa seria wytrzymałych na wszystko notebooków i tabletów Acer

W ramach GPC 2020 Acer zaprezentował serię urządzeń Enduro, która obejmuje notebooki i tablety klasy rugged. Zostały one stworzone do pracy w ekstremalnych warunkach, gdzie trwałość, mobilność i wydajność liczą się najbardziej.

Zalety Acer Enduro N7 docenią z pewnością służby ratownicze i pracownicy przemysłowi. Natomiast bardziej kompaktowy i równie wytrzymały Acer Enduro N3 sprawdzi się szczególnie dobrze m.in. w rękach miłośników outdooru lub pracowników branży eventowej. To jednak nie wszystkie nowości z gotowych na wszystko urządzeń mobilnych Acera. Nieco więcej poniżej. 

Notebook Acer Enduro N7

To wyjątkowo wytrzymały notebook klasy rugged, zbudowany z zastosowaniem materiałów pochłaniających wstrząsy. Potwierdzona zgodność z wymaganiami norm MIL-810G i IP65 oznacza, że konstrukcja urządzenia jest w stanie wytrzymać upadek nawet na najtwardszy rodzaj podłoża, a jej wnętrze jest na tyle szczelne, że nie dostanie się do niego kurz, ani woda. Właściwości te sprawiają, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Jego 14-calowy wyświetlacz o jasności 700 nitów zapewnia użytkownikowi odpowiedni komfort pracy zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i podczas pracy w terenie. Wydłużony czas pracy to nie problem dla Acer Enduro N7. W zestawie znajduje się łatwo wymienialna bateria o żywotności na poziomie 10 godzin.

Enduro N7 jest gotowy również na wyzwania w nowoczesnym środowisku biurowym. Czterordzeniowy procesor Intel Core i5 8. generacji pozwala swobodnie korzystać z kilku aplikacji lub wykonywać kilka zadań jednocześnie. Mocną stroną tego urządzenia jest także bezpieczeństwo. Zintegrowany moduł TPM 2.0 każdorazowo analizuje proces uruchomienia komputera w poszukiwaniu ewentualnych oznak nieautoryzowanego dostępu. Dodatkowym elementem zabezpieczeń jest czytnik linii papilarnych, zintegrowany z funkcją Windows Hello.

 

Acer Enduro N3

Acer Enduro N3 jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy często przemieszczają się w ramach wykonywanej pracy. Jego zalety docenią zatem m.in. architekci, inspektorzy nadzoru budowlanego, event managerowie, pracownicy upraw, a nawet miłośnicy outdooru, którzy chcieliby udokumentować swoje wyprawy. Notebook został wyposażony w obudowę odporną na upadki czy działanie wody, co czyni go urządzeniem spełniającym wymogi norm MIL-STD 810G i IP53. Wytrzymałość idzie w parze z lekką i smukłą formą – cała konstrukcja mierzy 24,85 mm w pionie i waży zaledwie 1,985 kg. Przykładami zastosowanych elementów zabezpieczających są m.in. wzmocnione naroża, warstwa szkła Corning Gorilla Glass chroniąca wyświetlacz przed wodą, czy technologia Aquafan gwarantująca wodoodporność.

Zabezpieczeniom fizycznym Acer Enduro N3 towarzyszą najwyższej klasy zabezpieczenia cyfrowe, które chronią urządzenia np. przed cyberatakami. Składają się na nie m.in. moduł Discrete Trusted PlatformAEMS, czy dyski HDD strzeżone hasłami. Dostępne narzędzia do zarządzania systemem i jego zabezpieczenia gwarantują, że całość pracy wykonanej na komputerze w ciągu 13 godzin żywotności baterii.

Wewnątrz urządzenia został umieszczony procesor Intel Core i7 10. generacji i 32 GB pamięci DDR4 RAM, co stanowi o bardzo dobrych osiągach technicznych. Istnieje również możliwość zainstalowania oddzielnej karty graficznej NVIDIA GeForce MX230 GPU i skorzystania z dysku SSD PCle Gen3 NVMe o pojemności 512 GB.

 

Acer Enduro T5

To wytrzymały tablet Windows klasy rugged o 10-calowym wyświetlaczu. Acer Enduro T5 został zaprojektowany z myślą o długim czasie pracy w ekstremalnych warunkach. Wydajność zapewnioną przez procesor Intel Core m3 7. generacji docenią mobilni pracownicy sektora logistyki czy produkcji przemysłowej. Kolejne zalety to zgodność urządzenia z wymogami norm MIL-STD 810G i IP65, a także obecność systemu AEMS. To system opracowany z myślą o usprawnieniu procesu zarządzania większą liczbą urządzeń. Funkcje dostępne w ramach Acer Enduro Management Suite (AEMS) umożliwiają skuteczniejsze zabezpieczenie urządzeń będących w użyciu, a także szybsze rozpoczęcie korzystania z nowych sprzętów. Panel daje administratorowi możliwość komunikowania się na odległość z innymi urządzeniami, na których również aktywowano system AEMS. Komunikacja z innymi urządzeniami może obejmować programowalne przyciski fizyczne, kontrola I/O, monitoring stanu urządzeń czy zdalną administrację.

 

Acer Enduro T1

Enduro T1 (ET110-31W) to tablet z systemem Windows o wszechstronnym zastosowaniu. Został wyposażony w 10-calowy wyświetlacz, który dzięki wykorzystaniu opcjonalnego modułu klawiatury może stać się 10,1-calowym notebookiem. Urządzenie spełnia wymogi norm MIL-STD 810G4 i IP54, a połączenie procesora Intel Celeron i 64 GB pamięci eMMC czyni je bardzo dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie liczy się mobilność.

ET108-11A to również wersja Enduro T1, jednak działająca pod kontrolą systemu Androidz i wyposażona w wytrzymały 8-calowy ekran, zaprojektowany z myślą o pracy w sektorze handlu detalicznego, magazynach, czy fabrykach. Urządzenie spełnia wymogi norm MIL-STD 810G i IP54. Można dobrać do niego również szereg dodatkowych akcesoriów, a także skorzystać z funkcji programowalnych przycisków, by wykorzystać jego potencjał w różnych sytuacjach i konfiguracjach.

 

Informacje o cenach i dostępności produktów Acer Enduro w Polsce będą dostępne wkrótce.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.