Home / Aktualności / Emulator Dreamcast na urządzeniu z Androidem? Tak i to za darmo!

Emulator Dreamcast na urządzeniu z Androidem? Tak i to za darmo!

reicast emulator dreamcastNie można wymazać z pamięci fascynacji konsolami do gier takimi jak Dreamcast, nawet jeśli konsola Segi nie odniosła spodziewanego sukcesu. Pomimo wszystko konsola ta jest uważana za jedną z najlepszych naszej generacji).

Po wycofaniu się ze wsparcia przez firmę SEGA, część graczy która chciałaby sięgnąć po klasyki na konsolę Dreamcast, nigdy nie miałaby takiej szansy.

Jest jednak emulator Dreamcast wydany przez NILLWARE, dostępny w postaci aplikacji Reicast na systemy Android. Dzięki niej będziemy mogli przenieść się w czasie i zagrać w takie tytuły jak Crazy Taxi czy Shenmue.

Co więcej emulator Dreamcast dostępny w sklepie Play Store jest zupełnie bezpłatny. Choć jest to na razie wersja Alpha, to nie omieszkamy jej zainstalować na redakcyjnym smartfonie aby zobaczyć jak działa i wam radzimy zrobić to samo.

Co do wymagać emulator Dreamcast nie potrzebuje zbyt wiele. Minimalnie wymagany jest procesor dwu rdzeniowy o prędkości 1 GHz (do płynności emulowanych gier).

Jeśli zdecydujecie się zaryzykować instalacje tego systemu na słabszych systemach dajcie nam znać czy osiągi tego emulatora pozwalają na przyjemną grę, a jeśli nie to czy kompromis wydajności jest warty świeczki. Czekamy na wasze komentarze.

Aplikację Reicast można pobrać stąd.