Home / Aktualności / ELSA GTX 750 Ti SP – jednoslotowy GEFORCE z rodziny Maxwell

ELSA GTX 750 Ti SP – jednoslotowy GEFORCE z rodziny Maxwell

Legendarna firma ELSA zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży jednoslotowej wersji karty graficznej z serii GTX 750 Ti. Model o nazwie GTX 750 Ti SP już wkrótce pojawi się w sprzedaży i będzie cechował się podwyższonymi taktowaniami dla układu graficznego oraz pamięci GDDR5.

ELSA GTX 750 Ti SP to coraz rzadziej spotykana na rynku karta graficzna, która w obudowie komputera zajmuje jedynie jeden slot. Konstrukcja ta to wyjątkowo kompaktowy produkt, którego długość wynosi zaledwie 18,4 cm.

Za chłodzenie karty ELSA GTX 750 Ti SP odpowiada jednoslotowy układ chłodzenia z aluminiowym radiatorem oraz 70-mm wentylatorem. Pomimo tego karta ta posiada układ GPU taktowany częstotliwością wyższą od standardowej, zalecanej przez firmę NVIDIA o 25 MHz, która wynosi dokładnie 1045 MHz.

Z kolei 2 GB pamięci GDDR5 (128 bit) cechuje efektywne taktowanie na poziomie 4400 MHz, co stanowi wzrost o 60 MHz względem taktowania referencyjnego.

Nowość marki ELSA zadebiutuje w pierwszej kolejności na rynku w Japonii około 23 września 2014.

ELSA GTX 750 Ti single slot 02 ELSA GTX 750 Ti single slot 01

Źródło: Hermitage Akihabara

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.