Home / Aktualności / Elgato 4K60 PRO MK.2 – flagowa karta do przechwytywania wideo w 4K

Elgato 4K60 PRO MK.2 – flagowa karta do przechwytywania wideo w 4K

Elgato, jeden z czołowych producentów sprzętu i oprogramowania dla twórców materiałów cyfrowych, wprowadza właśnie do sprzedaży swoją najnowszą kartę do przechwytywania obrazu w rozdzielczości 4K – model Elgato 4K60 PRO MK.2. Flagowy produkt Elgato znacznie wyróżnia się spośród kart do rejestracji przebiegu gry dostępnych na rynku. 4K60 PRO w wersji MK.2 oferuje najbardziej zaawansowane funkcje w tej klasie, takie jak nagrywanie obrazu z jakością 4K przy zapisie 60 klatek na sekundę i w dodatku z obsługą HDR10. Karta dodatkowo wspiera technologię podglądu obrazu o ekstremalnie niskim poziomie opóźnień Instant Gameview czy przepuszczanie sygnału z częstotliwością odświeżania do 240 Hz. Ta kompaktowa karta rejestrująca PCIe ma rozmiary o ponad połowę mniejsze od swojego poprzednika i swobodnie mieści się nawet w małych obudowach komputerowych. Wraz ze zmianą gabarytów, prawie o połowę spadła także cena urządzenia.

Jako następca cenionego modelu 4K60 PRO, karta w wersji MK.2 umożliwia twórcom materiałów cyfrowych rejestrowanie przebiegu gry z najwyższą możliwą rozdzielczością i zakresem dynamiki. Funkcja nagrywania z jakością 4K HDR10 i 60 klatkami na sekundę gwarantuje korzystanie z gier o wysokiej jakości oraz jednoczesne transmitowanie strumieniowe do serwisu Twitch z rozdzielczością 1080p i 60 FPS, a także nagrywanie materiału z jakością 4K60 HDR10 na dysku. Technologia Instant Gameview umożliwia monitorowanie rejestrowanego sygnału z bardzo niskim poziomem opóźnień, dzięki czemu transmisja jest doskonale zsynchronizowana z przebiegiem gry. Karta obsługuje idealny zestaw kombinacji rozdzielczości i częstotliwości odświeżania, takich jak 1080p 240 Hz i 1440p 144Hz, dlatego podczas gry z wysoką liczbą klatek na sekundę można rejestrować sygnał w konfiguracji z dwoma komputerami.

 


Zaawansowana technologia sprzętowego mapowania odcieni umożliwia grę z obrazem HDR i jednoczesne rejestrowanie ze standardowym zakresem dynamiki (SDR), oferując doskonałe odwzorowanie kolorów bez obciążania procesora. Karta obsługuje też większą liczbę kanałów transmisji nagranego materiału, dlatego wideo można wysyłać do różnych aplikacji, takich jak OBS czy oprogramowanie Elgato do nagrywania 4KCU. W jednym komputerze PC można też zainstalować kilka kart 4K60 PRO MK.2, aby jednocześnie rejestrować sygnał wideo z różnych kamer, konsol i komputerów.

Wszechstronne oprogramowanie Elgato 4KCU płynnie współdziała z kartą 4K60 PRO MK.2, oferując niezrównaną elastyczność i kontrolę. Funkcja Flashback Recording umożliwia zapisywanie retroaktywne przy użyciu wygodnych elementów sterujących w stylu znanym z nagrywarek wideo, a za pomocą funkcji Live Commentary można nagrywać dźwięk z mikrofonu jako osobną ścieżkę. Przy użyciu wszystkich tych narzędzi można niezależnie edytować i aranżować zapis gry oraz dźwięk z gry i z mikrofonu podczas postprodukcji. Sprawia to, że technologia Elgato jest niezwykle uniwersalna i trafia zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych twórców treści wideo.

Elgato 4K60 PRO MK.2 jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy Elgato. Karta w polskich sklepach pojawi się do końca września br. Aktualnie sugerowana cena detaliczna w PLN dla polskiego odbiorcy nie jest jeszcze znana. Oficjalna cena proponowana przez producenta to niecałe 250 dolarów. Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.