Home / Konsole / Nadchodzące, ekskluzywne gry na Xbox One na rok 2016

Nadchodzące, ekskluzywne gry na Xbox One na rok 2016

Xbox-One-logo

Ekskluzywne gry na konsole Xbox One, to tak jak na każdą konsolę haczyk na nowych użytkowników oraz utrzymanie starych. Choć zapewne część z nich i tak pojawi się na platformie Windows, to z pewnością nie znajdzie się (lub przynajmniej rzez jakiś czas), na konsolach Sony czy Nintendo.

Na jakie gry więc będzie warto zwrócić uwagę? Będzie ich naszym zdaniem całkiem sporo, czego dowodem może być poniższa lista.

 

Quantum Break

quantum break

Quantum Break, to jeden z dłużej oczekiwanych tytułów, który wprowadzi nas ekskluzywne gry na konsole Xbox One w 2016 roku. Pomimo, że premiera gry została ustalona na 5 kwietnia, to nie wstrzymywalibyśmy wdechu na tą datę, jako że zaawansowanie gry może ją znacznie przesunąć. W Quantum break wcielimy się w Jacka Joyce, który próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swojego brata.

Nasz bohater stanie się przy tym celem ataku pewnego bractwa, które pozazdrościło jego zdolności do cofania i przyspieszania czasu.

 

Gears of War 4

Gears of War 4

Kolejna część przygód naszego nadzwyczaj dobrze uzbrojonego patagonisty jest koleną „dostępną tylko na konsoli Xbox One” grą. Dzięki mocy przerobowej nowej konsoli Microsoftu, GOW 4 ma nadzieję na powrót do formy wskrzeszonej przez Gears of War Ultimate Edition.

Gra ta ma sporą szansę na sukces dzięki zaangażowaniu kluczowych postaci ze studia Epic Games oraz The Coalition oraz fanów. Niestety nie znamy dokładnej premiery tej gry ze sporymi aspiracjami.

 

Halo Wars 2

Halo Wars 2

Sequel do zapoczątkowanej przez pierwszą część strategii czasu rzeczywistego, był już tematem E3 w mijającym roku, tym bardziej Halo Wars 2 w 2016, fani ustawiają się w kolejkach po tą właśnie grę.

W Halo Wars 2 zobaczymy ponownie ikoniczne bronie i postacie, które aż proszą się o użycie w wielkich bitwach w stylu Halo. Nie trzeba być Kolumbem aby stwierdzić, że to druga równie po Gears of War 4 ważna gra dla Microsoftu. Data remiery około jesieni przyszłego roku.

 

Fable Legends

Fable Legends

Fable Legends, ach tak. Gra równie legendarna co jej tytuł, przeszła beta testy już ponad rok temu, a tym samym napawając nadzieją na rychłe pojawienie się jej na konsoli Xbox One.

Studio Lionhead wydaje się nie przejmować się upływającym czasem, dodając a to postacie, a to zawartość. Mimo, że nadal nie znamy daty i tej gry, to wiemy, że będzie ona darmowa. Nie znaczy to jednak,  że możemy na nią czekać w nieskończoność, czyż nie tak?

Przysłowiową wisienką na torcie ma być możliwość wcielenia się w „czarny charakter” w grze oraz wiele stylów gry, które będziemy mogli zastosować. Gracze będą mogli walczyć z nim czterema innymi śmiałkami wykorzystując nie tylko bronie, lecz rozmieszczając także pułapki. W Fable Legends nie zabrakło oczywiście artyzmu oraz sporej dawki humoru. Zapowiada się nieźle, nie sądzicie.

 

Crackdown 3

Crackdown 3

Nazywana przez niektórych pokazówką mocy przerobowej chmury Microsoftu, gra Crackdown 3, jednak potencjał zapowiedzianej zaraz po premierze Xbox One technologii, ma być użyty tylko w trybie wieloosobowym.

Co by nie było, gra oferować ma niezwykle zaawansowany system modelingu, dzięki któremu możliwe będą skomplikowane destrukcje otoczenia, czyli ideał działań naszego superbohatera.

Jak poprzednio, nawet przybliżona data premiery pozostaje tajemnicą.

 

Scalebound

Scalebound

Kolejną ekskluzywną grą na Xbox One będzie produkcja Platinum Games, czyli Scalebound – zabawa ze smokami. Jeśli do tego czasu skończycie ostatniego Wiedźmina, gra ta z pewnością was usatysfakcjonuje.

W tej produkcji wcielimy się w Drew, który jakimś sposobem znalazł się w magicznym świecie Draconis i związał się ze smokiem o imieniu Thuban. Takie połączenie stworzyło podstawę walki, w tym możliwość kierowania smoka na naszych przeciwników.

Na uwagę przy okazji tego tytuły zasługuje tryb wieloosobowy z czterema graczami (co-op) i zmaganie się z tzw. łowcą potworów (czyżby miał tam pojawić się Geralt).

W tym miejscu również możemy się domyśleć premiery. Jeśli taka do nas trafi, uaktualnimy ja w tym miejscu.

 

ReCore

ReCore

Mimo, że temat robotów w grach komputerowych nie jest nowy, to ReCore, kolejny ekskluzyw na Xbox One wydaje się wprowadzać nieco świeżości.

Tworzona przez Keiji Inafune, odpowiedzialnego za takie gry jak Lost Planet oraz serię Dead Rising produkcja ma szansę na tytuł gry roku 2016, zaraz po premierze w drugiej połowie roku.

Naszym zadaniem w grze będzie znajdowanie rdzeni, które będą używane do zasilania naszego kompana, który jest dla nas, ostatniego człowieka, który przetrwał, niezmiernie ważny. Co więcej, będziemy mogli naszego kompana upgreadować oraz wsadzać w zupełnie inne ciało.

 

Cuphead

Cuphead

Jedyną kombinacją jaka można opisać grę Cuphead jest prostota oraz fascynacja produkcjami Disneya sprzed lat. W wyglądającej niczym produkcja z lat 30 ubiegłego wieku grze, wcielimy się w postać przypominającą kombinację myszki Miki i filiżanki, która strzela z palców przemierzając ciekawie wizualnie kreskówkowe poziomy.

Niestety, tak jak prawie w każdej z zaprezentowanej tu ekskluzywnej grze na Xbox One, tak i tu, nie znamy dokładnej daty premiery tej gry. Dobrze,  że rok ma tylko 366 dni w 2016 roku.

 

Below

Below

Below to produkcja jednego z niezależnego studia Capybara Games, które ma na swoim koncie kilka ciekawych produkcji. Tym razem naszym zadaniem bedzie przemierzanie tajemniczego świata i próbującego przetrwać w jaskiniach i innych ukrytych czeluściach bohaterowi.

>

 

Gigantic

Gigantic

Darmowa gra MOBA Gigantic, która ostatnimi czasami przechodziła zamkniete beta testy zarówno na PC jak i Xbox One, trafi w przyszłym roku na najnowszą konsolę.

Tak jak w kilku zapowiedzianych na przyszły rok produkcjach, tak i tu mamy nietuzinkowa grafikę, oraz ciekawą akcję, w której drużyny 5 graczy będą starać się pokonać gigantycznego „opiekuna” i zyskać nad nim przewagę.

Gigantic poza ciekawą oprawą audio-wizualną to także interesujące postacie, wśród których należy wymienić Tyto the Swift – człowieka jastrzębia czy Griselmę – starą wiedźmę. Produkcja jak się możecie dowiedzieć ze zwiastunu jest bardzo obiecująca, w związku z czym many nadzieję, że gra trafi na konsolę Xbox One prędzej niz później. Dobra wiadomośc to ta, że gra będzie dostępna za darmo.

 

Tacoma

Tacoma

Następną oczekiwaną produkcją na nowego Xboxa jest Tacoma, która zabierze nas na pokład opuszczonego statku kosmicznego, gdzie będziemy zarówno odkrywać jak i wyjaśniac wiele zagadek. Patrząc na zwiastun tej gry nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że ktoś pomieszał doktora Who z BioShockiem. Niemniej jednak eksploracja statku umieszczonego setki tysięcy kilometrów nad ziemią przez Any, bohaterkę gry Tacoma jest zarówno straszna, jak i ekscytujące.

 

Cobalt

Cobalt

Ostatnią (jak na razie) grą w poczekalni ekskluzywnej stajni gier Xbox One jest Cobalt, dwuwymiarowa platformówka, którą Oxeye Game Studio pokazało ok. 2 lata temu.

Gra posiadać ma wiele trybów w tym pojedyńczego gracza, wieloosobowy z przejmowaniem flagi, deatchmatch oraz tryb adventure, w którym będziemy mogli zarówno tworzyć jak i dzieliś się stworzonymi przez siebie mapami.

Tym samym kończymy nasza listę, w której zaprezentowaliśmy wam ekskluzywne gry na Xbox One nadchodzące w 2016 roku. Mamy nadzieję, że przybliżyła wam ona nadciągające produkcje, oraz może skusiła na zakup tej konsoli.