Home / Telefonia mobilna / Ekrany UHD trafią do Galaxy Note 5 oraz Galaxy Note 5 Edge

Ekrany UHD trafią do Galaxy Note 5 oraz Galaxy Note 5 Edge

Galaxy-Note-5-Edge
Po ostatnich zapewnieniach o rozpoczetej produkcji ekranów Super AMOLED o rozdzielczości UHD (3840×2160) i mającym pojawić się jeszcze w tym roku Galaxy Note 5, nie ma wątpliwości, że właśnie taką rozdzielczość będzie oferował flagowy phablet Samsunga.

Pod względem wielkości Galaxy Note 5 będzie mierzył 5,89 cala oferując przy tym 748 ppi, zaś jego mniejszy brat Galaxy Note 5 Edge 5,78 cala i 762 ppi. Co więcej, Galaxy Note 5 Edge posiadać ma zaokrąglany na obu bokach ekran, taki sam jak ma Galaxy S6 Edge.

Co by nie było oba ekrany UHD, które trafią do tych urządzeń, zapewnią ostry jak żyletka obraz, który zapewne wyssie zawartość baterii bardzo szybko, o ile Samsung nie postara się o odpowiednio dużą baterię i inteligentne systemy zarządzania energią.

Pomimo jakichkolwiek informacji na temat konkretnej daty pojawienia się Galaxy Note 5 oraz Galaxy Note 5 Edge, domyślamy się, że najlepszą okazją do ich prezentacji mogą być nadchodzące targi IFA 2015, która odbędzie się pomiędzy 4 a 9 września tego roku.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat tych urządzeń, śledźcie nasz serwis na bierząco, gdyż gdy dowiemy się czegoś nowego nie omieszkamy was o tym poinformować.