Home / Aktualności / Efektywność czy wydajność – nie musisz wybierac z INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

Efektywność czy wydajność – nie musisz wybierac z INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

Jedni wybierają podzespoły bazujące na wyglądzie, drudzy zaś na wydajności. Niemniej jednak warto sobie zadać pytanie czy nie można połączyć obu tych rzeczy. Patrząc na INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite wydaje się, że jest to możliwe.

Rozwiązanie, które sprawdziło się z powodzeniem przy chłodzeniu procesorów, może być też znakomitym wyborem w przypadku kart graficznych. INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite to jedna z nielicznych kart wyposażonych w fabryczne chłodzenie wodne – dopracowane przez inżynierów firmy z Hong Kongu, może swobodnie uchodzić za bardziej pewne niż montowane samodzielnie. Model ten wykorzystuje wszystkie dobrodziejstwa nowej generacji kart graficznych Turing, a konkretnie odświeżonej serii NVIDIA GeForce RTX Super. Zastosowany tu GPU znakomicie radzi sobie z wymagającymi grami, nawet jeśli mamy uruchomiony tryb śledzenia promieni. 

“Battlefield V”, “Assassin’s Creed: Odyssey” czy “Metro: Exodus” – to tylko kilka gier, do których, jeśli chcemy bawić się w rozdzielczości 4K, musimy być odpowiednio przygotowani. I nie chodzi o nastrój, wiedzę na temat gry czy tzw. skilla. Chodzi o odpowiedni sprzęt (chociaż wszystko powyższe też się przyda). Potrzebujemy bardzo wydajnej karty graficznej – ta ma znaczenie większe nawet niż CPU. Może zamiast wybierać model z tradycyjnym systemem odprowadzania ciepła warto sięgnąć po chłodzenie wodne? 

Ponieważ INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite korzysta przy tym z chłodzenia iChill Frostbite, efekty jego zastosowania są więcej niż tylko dostrzegalne. Jak podaje producent, w tych samych zadaniach, w których referencyjny GeForce RTX 2080 Super nagrzewa się do 83 stopni, chłodzona cieczą karta INNO3D rozgrzewa się jedynie do 65 stopni – wartości spotykanej raczej w kartach klasy niskiej niż w gamingowym high-endzie. To oczywiście daje dwie możliwości – albo karta pozostanie chłodna i cicha, albo z chłodzącego potencjału tego modelu wyciśniemy nieco więcej – podkręcając GPU. Dobrze jest mieć taki wybór.

Karta INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite kosztuje ok. 3500 zł.

Specyfikacja:

 • Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1845
 • Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, 
 • Ilość pamięci RAM: 8 GB
 • Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
 • Interfejs pamięci: 256-bit
 • Przepustowość pamięci: 15,5 Gbps
 • CUDA: 3072
 • Rekomendowana moc zasilacza: 650 W 
 • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
 • Długość karty [mm]: 265 
 • Wysokość karty [mm: 135 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.