Home / Aktualności / EaseUS MobiMover Free 3.0 – nowe, darmowe narzędzie to transferu danych dla użytkowników iOS

EaseUS MobiMover Free 3.0 – nowe, darmowe narzędzie to transferu danych dla użytkowników iOS

Pierwszą myślą osób, które zmieniają telefony jest utrata danych lub trudny proces migracyjny. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się narzędziom umożliwiającym łatwe transfer danych  iOS, a nasz wybór padł na EaseUS MobiMover Free 3.0, który właśnie wchodzi na rynek.

Na wstępie należy zaznaczyć, że dostępna jest również pełna wersja tego oprogramowania, które od darmowej różni się bezpłatną, dożywotnią aktualizacją i całodobowym wsparciem technicznym. Darmowa wersja ogranicza się także do możliwości przesłania 10 plików dziennie, co jeśli wykorzystane umiejętnie (czytaj regularne backupy), nie powinno stanowić problemu. 

Wśród najważniejszych funkcji tego oprogramowania można wymienić:

 • Możliwość zaimportowania danych z komputera lub poprzedniego smartfona (firmy Apple) do iPhona/iPada
 • Przesłania danych z jednego iPhona/iPada na inny
 • Możliwość przesłania danych z iPhona/iPada na komputer oraz
 • Łatwe zarządzanie plikami iPhona czy iPada (filmy wideo, muzyka i inne)

Jak mogliśmy zauważyć, producent oferuje bardzo prosty sposób sporządzania kopii bezpieczeństwa za pomocą jednego kliknięcia. Przy pomocy tej funkcji zrobimy backup naszych kontaktów, wiadomości tekstowych czy głosowych, notatek, książek, zakładek, zdjęć i wielu innych ważnych dla nas plików. W ten sam sposób możemy także wgrać sporządzony wcześniej backup. Po pełną listę zachęcamy udać się na stronę producenta tego oprogramowania. 

Jakkolwiek wielu użytkowników nie zwraca uwagi na prośby Apple czy innego producenta mówiące o tym, aby przed aktualizacją systemu (np. iOS 11) wykonać kopię bezpieczeństwa, tak praktycznie każdy narzeka, gdy upgrade systemu się nie powiedzie. A przecież można byłoby tego  w łatwy sposób uniknąć, sporządzając backup.

MobiMover to ciekawa i funkcjonalna aplikacja, której oferująca:

 • Możliwość utwórzenia nowego katalogu na iPhonie / iPadzie korzystając z komputera.
 • Możliwość usuwanie plików z iPhone’a Usuń z iPhone’a / iPadlub z komputera na iPhone / iPad.
 • Przenoszenia plików do innego  z jednego smartfony iPhone / iPada na inny iPhone / iPad za pomocą narzędzia iPhoneTransfer.
 • Eksportowania plików z iPhone’a / iPad na komputer za pomocą PCExport

W przypadku recenzowanego tu EaseUS MobiMover Free 3.0, backup czyli kopia bezpieczeństwa może być sporządzona w trzech prostych krokach.

 

Krok 1: 

Uruchom EaseUS MobiMover Free na komputerze z systemem Windows lub iOS (komputer z rodziny Mac). Podłącz swój iPhone/iPad do tego komputera i naciśnij przycisk Prześlij na to urządzenie.

Krok 2: 

Wybierz dane, które chcesz przesłać. Możesz je posortować według folderów lub plików, a następnie wybrać zdjęcia, pliki wideo, kontakty, wiadomości (w tym głosowe), notatki oraz inne, które chcesz przesłać z komputera na swoje mobilne urządzenie z iOS (smartfon / tablet).

Krok 3:

Po tym jak wybierzesz wszystkie pliki i dane, które chcesz przesłać na swój telefon lub tablet, kliknij przycisk Wybierz folder lub Otwórz.

Szczegółowa instrukcja używania oprogramowania znajduje się na tej stronie. Jest ona co prawda po angielsku (na chwilę obecną) z uwagi na to, że program jest nowy, aczkolwiek wersja polskojęzyczna z pewnością pojawi się już niebawem.

 

Podsumowując recenzowany przez nas produkt należy zaznaczyć, że jest on bardzo funkcjonalny (duże możliwości konfiguracji i spora ilośc wspieranych i prosty w użyciu. Darmowa wersja powinna w zupełności wystarczyć dla typowego użytkownika, który zaplanuje sporządzenie kopii bezpieczeństwa z wyprzedzeniem (ograniczenie do 10 plików na dzień). Ci, którzy są mniej obeznani z technologią lub po prostu nie mają czasu na zagłębianie możliwości programu lub z innych względów, mogą zakupić pełną wersję, uzyskując tym samym całodobowe wsparcie czy dożywotnie aktualizacje (koszt licencji na jeden komputer to wydatek ok. 150 zł). Jeśli w jakiś sposób zachęciliśmy was do EaseUS MobiMover Free 3.0 , program ten można pobrać z tej strony.

 

Specyfikacja techniczna

Wspierane rodzaje plików
 • Audio: Muzyczne, głosowe, dzwonki, Audiobuki, Playlisty
 • Zdjęcia: fotografie, biblioteki zdjęć, synchronizowane zdjęcia z iCloud
 • Wideo: filmy, zdjęcia z ruchem, programy telewizyjne, teledyski
 • Inne: wiadomości, kontakty, notatki, poczta głosowa, książki, zakładki czy historia Safari 
Wymagania systemowe
 • Windows: 10/8.1/8/7
 • Mac: macOS 10.12 (Sierra), 10.13 (High Sierra), 
  Mac OS X 10.7 (Lion), 10.8 (Mountain Lion),
  10.9 (Mavericks), 10.11 (El Capitan)
Wspierane urządzenia
 • iPhone: 4s, 5, 5s, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X
 • iPad: mini2, 3, 4, Air, Air 2, Pro

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.