Home / Aktualności / EA Play 2018 – jakie gry pokazało Electronic arts

EA Play 2018 – jakie gry pokazało Electronic arts

EA Play 2018, specjalne wydarzenie, o którym znane studio wydające gry (i mające pod sobą takie studia jak  BioWare, DICE, Visceral Games, Respawn Entertainment i wiele innych) poinformowało nas jakiś czas temu, mamy już za sobą. Choć pokazano nieco więcej niż pół tuzina tytułów (z tego kilka odświeżone istniejących gier), to naszym zdaniem, pokaz ten można jak najbarziej zaliczyć do udanych.

Tak jak co roku, tak i w tym zobaczymy nowe wcielenie Fify, FIFA 19. Nieco zmieniona mechanika, odświeżone zespoły i zawodnicy to praktycznie wszystko. Zresztą tytuł ten jest zdaniem wielu graczy tak dopracowany, że to co robi studio za nie odpowiedzialne, można uznać za wystarczające.

Drugim ze sportowych tytułów był symulator futbolu amerykańskiego Madden 19. Sytuacja ze zmianami jest podobna do gry Fifa 19, w związku z czym nie ma sensu się nad nią dłużej rozwodzić. Jeśli nie graliście czy też lubicie być na bieżąco, możemy szczerze ją polecić. Grafika na wysokim poziomie, no i znakomity gameplay poza oczywistym szaleństwem jeśli chodzi o oprawę audio.

Wspomniano też pokrótce Star Wars Battlefront 2, a dokładnie dodatek do tej gry. Jeden z dowodzących tym tytułem przeprosił także za nieco niefortunny start tej gry. Za dużo informacji jednak nie otrzymaliśmy. Nowy DLC będzie się skupiał na wojnie klonów. Co by nie było, jest to jeden z bardziej ekscytujących elementów Gwiezdnych Wojen, w związku z czym nie tylko fani się z tego ucieszą. 

Jedi: Fallen Order – tą grę tylko po krótce wspomniano, a dokładnie napomniał o niej szef studia Respawn Vince Zampella. Gra pojawi się dopiero pod koniec przyszłego roku, ale pozatym niewiele więcej wiadomo. Gra nawiązywać będzie jak tytułwskazuje do upadłego zastępu oraz prób wykończenia Jedi, na których będzie się polować. Akcja tej odsłony Star Wars będzie osadzona między trzecią a czwartą częścią i została ona określona jako „dark times”, czyli ciężki okres dla Jedi.

Jeśli chodzi o mniej budżetowe tytuły, pokazano Sea of Solitude, ciekawą produkcję studia z Berlina, którą najłatwiej pokazać niż opisać. Gra ma się ukazać na początku 2019.

Fani mobilnych rozgrywek powinni się ucieszyć na wiadomość o Command & Conquer: Rivals, mobilnym RTS-ie, oferującym rozgrywkę 1 na 1 w czasie rzeczywistym w wojnie o Tyberię. 

Fani Unravel, przygód sympatycznego kłębuszka z wełny, ucieszą się na wiadomość o drugiej części tej gry. W grę tę będzie można grać zarówno samemu, jak i ze znajomym w trybie co-op.

Na koniec zostawiliśmy sobie dwa kąski. Anthem oraz Battlefield V. Choć nie podważamy w żaden sposób atrakcyjności tego drugiego tytułu, to właśnie Anthem skradł nasze serca podczas EA Play. Gra, która powstaje już od zeszłego roku, a której premiera została ustalona na 22 Lutego 2019, wygląda zarówno pod względem rozgrywki, jak i audiowizualnej – fenomenalnie.

To co nam pokazano, w tym klasy, ich mozliwość dostosowania pod względem wyglądu i tego co oferują to tylko początek góry lodowej. Twórcy tak skonstruowali Anthem, aby była możliwe dodawanie treści jeszcze przez długie lata (tak jak robi to studio Rockstar z GTA V). Po prostu, nie możemy się na tą grę doczekać. Gra poza boxami z kosmetycznymi dodatkami (które gracze będą mogli kupić za prawdziwe pieniądze), nie będzie posiadała loot boxów, które dawałyby im jakąkolwiek przewagę w grze.

Battlefield V to drugi „pewniak” na sukces ze stajni EA. Gra, która została opisana przez studio DICE jako najgłębiej opisująca doznania drugiej wojny światowej, odda w ręce graczy nie tylko niesamowitą historię, ale również powróci w niej system destrukcyjny. Dzięki temu nie będziemy się mogli schować przed czołgami w budynku, gdyż te będą go mogły po prostu znieść z powierzchni ziemi.

Także i tu na będzie można dotosować grę i chwojego bohatera do włąsnych potrzeb, a także nie będzie w niej ani loot boksów ani też przepustek sezonowych.

Dużym (aczkolwiek już podejrzewaną) zapowiedzią związaną z Battlefield 5, było wsponienie obecności trybu gry Battle Royale (nie wnikamy czy ściągnięte od PUBG, czy Call of Duty 4). Tutaj gr może być z uwag na dostępne pojazdy, bronie oraz rozmiar map, naprawdę ekscytująca.

Tryb pojedynzego gracza, która w B5 została określona jako War Stories, ma być ujawniona w większych szczegółach jutro podczas Xbox E3 briefing.

Także jak widzicie, mała licba tytułów, a duża dawka adrenaliny. Ostatnią ciekawą opcją, o której wspomniał CEO EA, było zapowiedzenie EA Origin Premier, usługi streamingu gier bazującego na chmurze, która ma pojawić się jeszcze tego lata.

Dzięki tej usłudze będzie można grać w ponad 100 tytułów, w tym Battlefield 5, FIFA 19, Madden NFL 19 czy Anthem, jeszcze przed ich premierami. Zapowiada się interesująco, a pozatym nakreśla kierunek przyszłości gier  – usługi zamiast fizycznej ich sprzedaży. Dobrze czy źle? Ciekawi jesteśmy waszej opinii.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.