Home / Aktualności / EA padło ofiarą hackerów – skradziono kod źródłowy Frostbyte

EA padło ofiarą hackerów – skradziono kod źródłowy Frostbyte

Tak jak CD Projekt Red i Capcom jakiś czas temu, tak teraz EA padło ofiarą ataku hackerów, którzy niebawem najprawdopodobniej zażądają okupu od EA w zamian za nieujawnienie kodu w sieci lub sprzedadzą go temu, który zaoferuje najwyższą cenę. Mowa tu oczywiście o silniku Frostbite stworzonym przez studio DICE. 

Z najnowszych informacji wynika, że włamano się na serwery Electronic Arts (EA), a atakującyzdobyli 780 GB danych związanych z silnikiem gry Frostbite firmy DICE. EA stwierdziła, że ​​żadne dane użytkowników nie zostały skradzione i że żaden z klientów EA nie był zagrożony przejęciem danych lub informacji o płatnościach.

„Badamy niedawny incydent włamania do naszej sieci, w którym skradziono ograniczoną ilość kodu źródłowego gry i powiązanych narzędzi. Nie uzyskano dostępu do danych graczy i nie mamy powodu sądzić, że istnieje jakiekolwiek ryzyko dla prywatności graczy” Rzecznik prasowy EA.

Silnik gry Frostbite jest szeroko stosowany przez EA w różnych studiach gier, w tym w serii „Battlefield”, jej najlepiej sprzedającej się serii FIFA i niektórych tytułach „Gwiezdne wojny”.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.