Home / Aktualności / gry / E3: Gry zaprezentowane przez Microsoft na Xbox One i Windows 10 PC

E3: Gry zaprezentowane przez Microsoft na Xbox One i Windows 10 PC

xbox E3 2016

Microsoft na tegorocznym E3 naprawdę pokazał klasę, i mamy tu na myśli zarówno gry jakie pokazał, jak również sprzęt jaki pojawi się na rynku w przeciągu dwóch lat. Mowa w tym momencie o Xboxie One S i Project Scorpio, o których pisaliśmy w poprzednich dniach.

Skupmy się zatem na tytułach jakie zostały zaprezentowane przez obóz zielonych, wśród których znalazło się ponad 10 ekskluzywnych tytułów oraz kilka, które poza duetem Xbox One / Windows 10 pojawią się także na PlayStation 4. W tym miejscu należy wspomnieć, że pod względem jakości Microsoft nie ma się czego wstydzić, porównując gry na jego platformę względem Sony, a moglibyśmy nawet powiedzieć, że w niektórych przypadkach ją przyćmiewa.

 

Gears of War 4

Dostępna w ramach Play Anywhere (program umożliwiający granie zarówno na Xbox One i Windows 10 gdy zakupimy grę na jednej z platform) kolejna odsłona popularnej sagi trird person shooter, przenosi gracza po raz kolejny w dosyć nietypowe realia wojenne. W nich przyjdzie nam się zmierzyć z Generałem Raamem, pośród chordy innych niezbyt atrakcyjnych przeciwników z rodziny Swarm, ale na pociechę przyjdzie nam tryb wielosobowy, który tym razem jeszcze bardziej został usprawniony.

Jak w każdej szanującej się grze, tak i tu mamy nowe bronie, w tym Drop Shot i Buzz Kill (wyrzutnia dysków przecinających przeciwników) oraz w przeciwieństwie do GOW 3, w pierwszym roku zaoferuje 34 różne mapy multiplayer.

 

Forza Horizon 3

Grę Forza Horizon 3 opisaliśmy wczoraj osobno, ale w kilku dodatkowych słowach warto powiedzieć, że z niecierpliwością oczekujemy tej kolejnej części arkadowych wyścigów, które tym razem przeniosły się do Australii, gdyż będziemy mogli podziwiać różnorodność tego jakże malowniczego kontynentu.

 

Halo Wars 2

  • Zwiastun
  • rozgrywka

Ta osadzona w realiach Halo strategia czasu rzeczywistego (RTS) już na samym wstępie zachwyca niezwykłym zwiastunem, jeszcze bardziej szargając emocjami przy samej rozgrywce. Gra ukaże się na konsoli Xbox One i Windows 10 (Play Anywhere), zaś beta testy portwają pomiędzy 13 a 20 czerwca, warto więc spróbować.

 

ReCore

Na ReCore czekają chyba wszyscy. Nietypowy pomysł, wartka akcja, efekty wizualne no i te roboty, którymi przyjdzie nam sterować razem z głównym bohaterem naprawdę powalają na kolana. Ciężko znaleźć podobną produkcję, i szczerze powiedziawszy właśnie takie gry sprawiają, że warto wybrać konsolę Microsoftu.

Killer Instinct: Season 3

Jaki jest Killer Instinct każdy chyba wie, a przynajmniej posiadacze konsol Xbox. Niemniej jednak w trzecim sezonie tej gry, producent wprowadził kilka interesujących postaci, a wśród nich generała Raama z Gears of War. Takie posunięcie powinno połączyć fanów bijatyk z TPS, przynajmniej w naszej opinii.

Sea of Thieves

Piraci wszystkich krajów łączcie się. Kolejna bardzo wyjątkowa gra, którą warto się zainteresować osadzona jest w pirackich klimatach. Stawiająca po raz kolejny na tryb co-op produkcja pozwoli graczom na obsadzenie statków pirackich i stawianie czoła innym załogom, zarówno na morzu jak na lądzie. 

Jak chyba większość (a może nawet wszystkie) tytułów zapowiedzianych na tegorocznym E3 przez Microsoft, tak i ta oferuje przyjemność grania zarówno na Xbox One jak i Windows 10, kupując jedynie jedną z tych dwóch wersji.

 

Scalebound

No i mamy kolejną wielką, jeśli nie gigantyczną produkcję, po części ze względu na monstrualnie wielkie i okropne potwory, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Grę charakteryzuje niezwykle piękna grafika, płynność animacji oraz akcja, która ani na chwilę nie pozwala graczowi na odpoczynek. Na szczęście mamy u naszego boku niezwykłego smoka, który nie raz pomoże nam wybrnąć z największych opresji.

 

State of Decay 2

Dla fanów Dead Island, Walking Dead i innych gier z Zombi nadeszły wspaniałe czasy, w tym tych korzystających z Xboxa One. Otwarty świat, mnogość broni, tryb wieloosobowy i ta chęć, wykończenia zombi, to coś czego chyba nie można niczym innym zastąpić.

 

Crackdown 3

Jeśli tak jak my nie możecie się doczekać tej produkcji, która wydaje się prawie nierealna ze względu na złożoność, nie jesteście sami. Zapowiadana od co najmniej kilku lat (premiery Xbox One w 2013 roku) gra, jest coraz bardziej bliska materializacji.

Z powyższego filmiku możecie zobaczyć nie tylko fragment rozgrywki, ale również postęp z prac nad tą właśnie grą. Jak dowiadujemy się od twórców, niezwykle ważnym elementem Crackdown 3 jest zarówno fizyka (powodująca możliwość zniszczenia każdego elementu otoczenia w grze, efektu niszczenia elementów przez upadek czy innych), jak również cloud computing – przetwarzanie elementów gry przez zewnętrzne komputery i serwowanie efektów do konsoli.

 

Final Fantasy XV

Tego RPG-a ze stajni Square Enix nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W tej części przyjdzie wcielić nam się w Noctisa, kcięcia królestwa Lucis, a naszym zadaniem będzie odzyskanie swoich ziemi z rąk imperialnej armii. Poza walką gra zaoferuje możliwości odkrywania, ale poza nimi będzie wymagała opanowania balansu pomiędzy bronią i magią.

 

Battlefield 1

Kopciuszek wśród tegorocznych premier, choć przez niektórych obstawiany był od początku za faworyta. Seria Battlefield zastosowała tymczasowy zwrot akcji zarówno pod względem numeracji, jak i epoki, w której się obraca. Niemniej jednak zarówno sam zwiastun jak i fragmenty rozgrywki obiecują naprawdę sporo

Tekken 7

Jeśli nie lubicie Street Fightera, to z pewnością spodoba wam się Tekken 7 – żartujemy. Każda bijatyka w wirtualnym świecie jest dobra na wyładowanie stresu. Siódma już odsłona flagowego mordobicia Bandai Namco oferuje potężną dawkę adrenaliny.

Walka generacji, mnogość postaci, ciosów, kombosów i atrakcyjnie wizualna grafika z niezwykłą płynnością sprawia, że naprawdę grzechem będzie nie zagrać w tą grę gdy już się ukaże na Xbox One, PS4 i PC.

 

TitanFall 2

Druga część gry, która zyskała imponującą publikę wraz z jej premierą, oferuje jeszcze więcej adrenaliny, częściowo dzięki klasom tytanów, które dzięki wyglądowi dostarczają graczowi informacji z kim się będą mierzyć. Do tego dochodzą nowe bronie, ulepszony tryb multiplayer oraz mniejsze i większe usprawnienia silnika gry. Titanfall 2 ukaże się już 28 października.

Dead Rising 4

Zombie, Zombie – znowu! Ale to chyba dobrze bo czwarta odsłona gry, napakowana jeszcze większą dawką akcji, ciekawych broni no i humoru, czego przykładem był Frank robiący sobie zdjęcia z gośćmi obozu Xbox. Do tego ta choinka z umarlaków. Gra pojawić się ma właśnie w sam raz na święta.