Home / Aktualności / gry / E3 2016: Czy Ubisoft zaskoczyło, a jeśli tak to czym

E3 2016: Czy Ubisoft zaskoczyło, a jeśli tak to czym

e3-2016 Ubisoft

Tegoroczne rozpoczęcie E3 przez Ubisoft, które odbyło się z dosyć dużym rozmachem chyba nikogo nie zdziwiło, a przynajmniej tych, którzy wiedzieli o 30-tej rocznicy tego studia. Do tego doszła wiadomość na samym wstępie, mówiąca o tym, że tworzą oni obecnie Just Dance 2017, w tym będącą pierwszą grą nie pochodzącą od Nintendo, a dedykowaną Nintendo NX – konsoli nowej generacji, która może w przyszłym roku zadebiutuje na rynku.

Pierwszym wielkim tytułem był Ghost Recon Wildlands – kolejna duża, znacząca produkcja tego studia, która przeniesie nas w obszerne Boliwijskie obszary i wymagać będzie współpracy pomiędzy innymi graczami. Niemniej jednak do naszej dyspozycji będzie zarówno najnowszy arsenał broni jak i pojazdów, w związku z czym nie powinno być aż tak źle.

Po tym zobaczyliśmy South Park: The Fractured But Whole, z krótkim demem gdzie mogliśmy zobaczyć Cartmana i spółkę,tworzącego klasę, walczącego oraz ogólnie nakreślającego historię jaką będziemy mieli w tej grze.

Następnie przenieśliśmy się do gry Division, a raczej nadchodzącego płatnego dodatku DLC – Underground, przenoszącego naszego agenta do podziemi, walczącego z oddziałami cleanerów. Mieliśmy też okazję zobaczyć nieco drugiego dodatku, który nadejdzie później Survival.

Niezaprzeczalnie dobrze przyjęto grę For Honor – produkcję, w której przyjdzie nam wybrać jedną ze stron – wikingów lub samurajów, oraz stoczyć z przeciwnikiem wielką bitwę m.in. w fortecy.

Wśród innych kluczowych tytułów warto wspomnieć Watch Dogs 2, której zwiastuny mieliśmy okazję podziwiać już nieco wcześniej, aczkolwiek nie w takim rozmiarze.

Gra prezentuje się dosyć dobrze, niemniej jednak nie trafiła w redakcyjne gusta. Wam jednak radzimy obejrzeć zwiastun / fragment rozgrywki, aby wyrobić sobie własne zdanie. Po krótce jednak w grze jak już wspominaliśmy, wcielamy się w niesłusznie osądzonego hackera, który może wybrać dwie drogi – brutalną lub hackerską, udowadniając swoją niewinność i wykonując różnorakie misje. Na plus tej produkcji przemawia dosyć realistyczne odwzorowanie świata, nowe technologie (m.in. drony) i rozbudowany świat.

Tematem ostatnio modnym, tym samym bez zaskoczenia, że Ubisoft również go podchwyciło, był VR (rzeczywistość wirtualna), czego próbkę mieliśmy przy okazji dema Eagle Flight oraz gry Star Trek: Bridge Crew.

Podczas gdy ta pierwsza to pokaz tzw. walki o flagę, a dokładnie polegający na tym, że gracze jako ptaki mają zdobyć zdobycz i przynieść ją pierwszą przed przeciwnikiem. Druga demonstracja, to jak się już domyśliliście gra Star Trek, w której staniemy za sterami legendarnego kosmicznego statku i będziemy zarządzać jego załogą.

Na koniec zobaczyliśmy dwie nietypowe produkcję, pierwszą Trials of the Blood Dragon w stylu retro, która jest lepsza niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Szybka akcja, potężna dawka humoru o oczywiście ciekawe lokalizacje. Zresztą zobaczcie sami.

Steep, druga z niezależnych produkcji to gra, w której zadaniem gracza jest relaks na stokach Alp czy to jeżdżąc na nartach, paralotni i innych.