Home / Konsole / E3 2016: Wszystko o Xbox One S

E3 2016: Wszystko o Xbox One S

Jesteśmy już po prezentacji Microsoftu skupiającej się na konsoli Xbox na tegorocznym E3, której największą rewelacją był Xbox One S, oraz Project Scorpio mający zmiażdżyć konkurenta (PS4 Neo) od Sony. Dużo się spekulowało na temat nowej konsoli, łącząc jak się okazuje obie wersje niesłusznie.

Co się zgadzało z naszą (i nie tylko) informacją na temat One S, to obsługa treści 4K oraz tej wykorzystującej kolory HDR, jak również o 40 procent mniejsze rozmiary (umożliwiające ponadto umieszczenie w środku zasilacza). 

Xbox One S 03

Jak widać, Microsoft będzie gotowy zarówno na gry w rozdzielczości 4K jak i te w rzeczywistości wirtualnej (VR) pod koniec przyszłego roku, oddając nam tymczasowe rozwiązanie. Tak, gra na zwłokę to odpowiednie określenie w tym miejscu.

Wśród nowych informacji odnośnie Xbox One S należy wymienić usunięcie portu Kinect (zamiast niego dostępna będzie przejściówka USB jeśli ktoś posiada ten kontroler ruchowy i będzie go chciał użyć z nową konsolą), zastosowanie portu USB z przodu dla łatwijszego dostępu, nowy kontroler z lepszym uchwytem, większym zasięgiem i obsługą Bluetooth oraz dyski 500, 1000 i 2000 GB. Pojawi się również podczerwień (obsługa smartfonem, sterowanie TV pilotem).

Xbox One S 04

Odświeżony Xbox One pojawi się już w grudniu w cenach zaczynających się od 299 dolarów (wersja 500GB), 349 dolarów (wersja 1TB) i 399 dolarów za 2TB model.

Ważnym elementem wspomnianych konsol, jak również obecnego Xboxa ma być kompatybilność akcesoriów oraz funkcja Play Anywhere, łącząca platformy Xbox i Windows 10, umożliwiając granie na którejkolwiek z nich, po zakupie danej wersji gry.

A co wy myślicie o wersji Slim? Czy jest ona czymś dla czego sprzedalibyście swojego obecnego Xboxa (w tym obecnego One), lub jeśli nie macie konsoli Microsoftu, kupilibyście ją właśnie teraz?

 

Xbox One S 02

Xbox One S 01