Home / Aktualności / gry / E3 2016: Jakie gry i sprzęt zaprezentowało Sony

E3 2016: Jakie gry i sprzęt zaprezentowało Sony

sony-e3-2016

Na E3 2016 jak się można było spodziewać, nie mogło zabraknąć takiego gracza jak Sony, który poza wieloma ciekawymi grami zaprezentował także PlayStation VR czyli system do rzeczywistości wirtualnej.

Wśród pokazanych tytułów znalazły się zarówno klasyczne gry niezależnych producentów, jak i produkcje współpracujących z Sony studiów, aczkolwiek bez konkretnych dat ich premiery. Niemniej jednak ponieważ obyło się bez wycieków a’la Microsoft, w związku fani Sony i konsol PlayStation z pewnością byli pozytywnie zaskoczeni.

 

God of War

God of War, kluczowa gra zapoczątkowana na PS4 pojawi się po raz kolejny na konsolę Sony z jeszcze lepszą grafiką, grywalnością no i tym razem osadzonym w innych realiach bogiem Kratosem, któremu tym razem pomaga pewien młody chłopak przebrnąć przez sporą ilość przeciwności.

Bez wątpienia ten hack-n-slash z mitycznym zacięciem wciągnie nie tylko fanów tej serii, ale także fanów samego gatunku. Zobaczmy zwiastun, gdyż ten mówi więcej niż milion słów.

 

 Days Gone

 

Bend Studio, zaprezentowało swoje najnowsze dzieło, postapokaliptyczny FPS widziany z perspektywy trzeciej osoby i dziejący się na północnym Pacyfiku. Gracz wciela się w łowcę nagród Deacona St. Johna,  krążącego po otwarym świecie, w którym ludzkość prawie wymarła w efekcie pandemii. Produkcja ta przypomina nieco World War Z, w związku z czym fani umarlaków i innych kreatur będą się czuli niezwykle uraczeni.

 

The Last Guardian

 

Ku wielkiemu zaskoczeniu Sony zaserwowało nam niemalże zapomniany tytuł The Last Guardian. W niezwykle interesującym zwiastunie poza brakiem fragmentu rozgrywki, ukazuje nam bohatera, który mierzy się z otoczeniem rozpoczynając swoją walkę w środku wielkiego zamku, osadzonego na pewnej wyspie.

Rozwiązując zagadki niczym w Tomb Raiderze, nasz patagonista napotyka gigantyczne kreatury, co prowadzi do konieczności skorzystania z pomocy “opiekuna”.

 

Horizon Zero Dawn

 

Zwątpienie, a może raczej zaniepokojenie po przesunięciu lutowej premiery Horizon Zero Dawn zaczeło z pewnością atakować nie tylko nas ale i pozostałych obserwatorów tej produkcji, w końcu doczekaliśmy się ponad 8 minutowej rozgrywki prezentującej atuty tej właśnie gry.

Osadzona w post-apokaliptycznej scenerii produkcja studia Guerilla Games, przedstawia świat gdzie człowiek musi egzystować z roboto-zwierzętami, co musi się w końcu skończyć konfliktem. Niemniej jednak przy pomocy hakerskich sztuczek można te bezduszne maszyny przekonać do naszych racji.

Gra ukaże się 28 lutego 2017 roku, wyłącznie na konsoli Sony PS4.

 

Detroit Become Human

 

Detroit Become Human czyli dzieło studia Quantic Dream to tylko z pozoru typowa i nudna produkcja, kierowana przez emocje gracza.

W zaprezentowanym zwiastunie poznajemy droida, pracującego dla Policji jako negocjator. Korzystając z decyzji kierującego nim gracza droid będzie musiał poradzić sobie z innym droidem przetrzymującym dziecko jako zakładnika, grożąc mu bronią i stojąc na krawędzi budynku.

Co wyróżnia tą grę to mnogość zakończeń naszych decyzji. Całość przypomina siatkę powiązań, w której jedna decyzja może być naprawiona przez dobrą, lub jeszcze bardziej wciągnięta w otchłań porażki. 

 

Resident Evil 7 biohazard

 

Największą chyba z niespodzianek była prezentacja hitu Capcom – Resident Evil 7 biohazard, nawiązujący do korzeni studia. Gracz kierować będzie bohaterem widzianym z perspektywy trzeciej osoby, a jego zadaniem będzie przemierzać niezbyt ciekawe tereny w Ameryce, no i oczywiście przetrwać.

Niespodzianką nie było już, że ta właśnie gra ukaże się na platformę PlayStation VR, na którą zapowiedzianko 50 tytułów tylko w tym roku.

 

PlayStation VR

 

PlayStation VR, zestaw do rzeczywistości wirtualnej kosztujący bez mała 400 dolarów jest już prawie gotowy i na rynku pojawi się 13 października. W międzyczasie Sony przedstawiło korzyści związane z VR oraz jak konsola PS4 będzie z tym zestawem współpracowała.

Jak wspomnieliśmy powyżej, tylko w pierwszym roku pojawi się na PlayStation VR 50 tytułów, w tym Batman Arkham VR czy tytuły związane z Gwiezdnymi Wojnami (Star Wars).

 

Final Fantasy XV

Square Enix, pomimo zaprezentowania gry Final Fantasy XV na platformie Microsoftu nie mógł się powstrzymać i ponownie pokazać jak ta gra będzie wyglądała na konsoli Sony PlayStation 4. Gra ta pojawi się na tej konsoli 30 września, mając również swoją premierę na PlayStation VR w najbliższej przyszłości.

W zaprezentowanym zwiastunie można zobaczyć walkę z bosami i innymi przeciwnikami, jazdę na autostradzie, latanie autem w powietrzu czy bieganiem w kółko w rytm muzyki, która nam nie szczególnie przypadła do gustu, aczkolwiek jacyś jej fani z pewnością się znajdą.

 

Call of Duty: Infinite Warfare + Modern Warfare

Nawet jeśli nie jesteście fanami serii Call of Duty (a szczególnie jej ostatnich odsłon), to po obejrzeniu zwiastunu Infinite Warfare i tak będziecie zdumieni. Potężna dawka rozgrywki z najnowszego CODa uświadamia nam, że przyjdzie nam walczyć zarówno z przeciwnikiem jak i z grawitacją w kosmosie. Co więcej, będziemy także mogli zmierzyć się w kosmicznych myśliwcach, wykonując w przestrzeni co najmniej kilka misji.

Call of Duty: Infinite Warfare ukaże się na PS4 już 4 listopada, zaś konkurencja Xbox One otrzyma tą grę miesiąc później. Jeśli zamówicie grę w przedsprzedaży, otrzymacie kampanię Modern Warfare Remastered jako bonus.

 

 

LEGO Star Wars: The Force Awakens

 

 

Lego tu, Lego tam. Wyszła kolejna część Gwiezdnych Wojen, wypadało by ją “zklockować”, nieprawdaż? Niemniej jednak gra, a przynajmniej jej zwiastun nie ukazuje głupich fragmentów, co pozwala przypuszczać, że produkcja będzie całkiem, całkiem grywalna.

Gra ukaże się na większość platform (z włączeniem PS Vity), aczkolwiek na razie będzie to ekskluzywny tytuł konsoli PS4, na której zadebiutuje ona 28 czerwca, czyli całkiem niedługo.

 

 

Death Stranding

Hideo Kojima, znany m.in. z Konami (obecnie tworzący dla siebie w Kojima Productions), zaprezentował na E3 swój niezwykle dobrze zapowiadający się tytuł Death Stranding.

Kojima, którego ściągnęło Sony na swoją stronę, bez wątpienia osiągnął to co planował , czyli zdobył uwagę publiczności prezentując zwiastun swojej gry, w którym nagi bohater Norman Reedus otoczony jest morskimi kreaturami. Popatrzcie sami, gdyż ciężko opisać słowami emocje, które mieliśmy gdy zobaczyliśmy ten trailer po raz pierwszy.

 

 

Spider-Man

Insomniac Games, twórca kolejnej, tym razem ekskluzywnej dla PS4 części gry Spider-Man. Zwiastun prezentuje niezwykle bogatą wizualnie grafikę, która idealnie pasuje do wartkiej, wciągającej akcji. Niestety tak jak w kilku wcześniej wspomnianych przypadkach, nie znamy dokładnej premiery tej produkcji.

 

Jak mogliście sami zauważyć, Sony “walnęło” delikatnie mówiąc dobrymi, w sporej ilości ekskluzywnymi tytułami na E3. Podejrzewamy, że tak samo mądrze rozpracuje je pod względem czasu premier, przyprawiając w międzyczasie tytułami dedykowanymi PlayStation VR, o którym nadal niezbyt dużo wiemy.

Swoją drogą jesteśmy ciekawi jak wy oceniacie prezentację Sony, zarówno pod względem gier jak i planowanego skoku do rzeczywistości wirtualnej.