Home / Aktualności / E3 2013 – konferencja prasowa Microsoftu

E3 2013 – konferencja prasowa Microsoftu

Tak więc konferencję prasową Microsoftu Mamy za sobą. C w niej zobaczyliśmy. I dużo i mało. Poza szybkim przypomnieniem głównodowodzących oraz kilku informacjach odnośnie Xbox One, które już poznaliśmy podczas prezentacji nowego Xboxa kilka tygodni temu zobaczyliśmy głównie jakie tytuły pojawią się na nową konsolę w dniu premiery. Tak jak podejrzewaliśmy liczba tytułów będzie sukcesywnie wzrastać a nie tak jak spekulowano pozostanie na poziomie wspomnianych 15 tytułów.

Nowy Xbox będzie posiadał (według zapewnień) wiele wyłącznych tytułów a wśród nich Ryse: Syn Rzymu, grę w której wcielamy się w dowódcę oddziału Rzymskiego. Gra zafascynowała nas nie tylko fabułą lecz również grafiką oraz oprawą muzyczną.

Spośród innych tytułów należy wspomnieć grę Sunset Overdrive, shooter o otwartym światem przypominający nieco grę Brink, która jeśli dobrze pamiętamy nie zawojowała świata gier. Sunset overdrive ma zawierać żyjący świat, gdzie możemy dodać nowe bronie, świat który kreują gracze. Szczerze powiedziawszy nie zachwyciła nas ta gra ale każdy ma inny gust prawda?

Killer Instinct to tytuł bardzo ciekawy pod względem wykonania oraz przypominający serię Mortal Kombat oraz Street Fighter. Tytuł ten powrócił do stajni Microsoftu na życzenie graczy, który bardzo intensywnie promuje nową konsolę. Gromadzi on niezliczoną ilość nowych tytułów jak również wskrzesza stare. Killer Instinct wprowadza zintegrowaną obsługę serwisu Twitch, oferującego streaming gry dla szerszej publiczności wraz z komentarzami w czasie rzeczywistym.

Perełką wśród tytułów oraz jedną z największych nadziei na przyciągnięcie graczy oraz na konkurowanie z bardzo popularnym Grand Turismo jest zapowiadana Forza Motorsport 5. Producent współpracował ściśle z McLarenem, dzięki czemu w ręce graczy ma trafić gra oferująca niespotykane dotychczas  doznania w prowadzeniu najszybszych aut na świecie (oczywiście w wirtualnym świecie). Aby podgrzać atmosferę pojawił się nawet MacLAren P1 oraz demo gry z funkcjami które ma oferować wśród nich ulepszona sztuczna inteligencja, współpraca gry z chmurą oraz Xbox Live aby jeszcze bardziej podkreślić konkurencje lub współpracę pomiędzy graczami.

Xbox One ma posiadać również specjalną edycję Minecrafta. Ciekawi nas czy czy potrzebna do tej gry jest cała moc jaką oferuje nowa konsola.

Remedy Entertaiment wprowadził natomiast w zapowiadany Quantum Break. Innowacyjny tytuł, w którym granica pomiędzy grą a serialem się zaciera. Gracz ma wpływ na to co ogląda na ekranie telewizyjnym. Ciekawa propozycja tym niemniej ciekawi jesteśmy pierwszego dema lub gry gdy ta trafi a nasze ręce. Niesamowita grafika i wciągająca akcja to co nas czeka w Quantum break.

Dla kreatywnych graczy stworzono grę Spark. Jest to tytuł wyjątkowy również dlatego, że wspiera lub raczej promuje inny produkt Microsoftu tablet czyli Smart Glass. Smart Glass ma myc rozszerzeniem kontrolera, któremu szczerze powiedziawszy brak trochę możliwości dotykowych. Za pomocą tabletu możemy upiększyć nasz świat, który zaczęliśmy na konsoli.  W grze wcielamy się w twórcę magicznego świata i postaci w nim żyjących. Na początku gry tworzymy swoją bazę. Następnie będziemy w stanie stworzyć zachowania w grze, które staną się pomocne w walce z przeciwnikami. Gracze mogą ze sobą współpracować (rozbudowany tryb multiplayer) podczas walki a nie tylko tworzenia świata. Sam pomysł nie jest może nowy (jeśli pamiętacie gry Populous: The beginning lub też serię Black and White) lecz wykonanie jest bardziej rozległe i imponujące.

Crimson Dragon to kolejna zaprezentowana gra przez Microsoft Studios. W tej grze polatamy i powalczymy sobie smokami. Dużo informacji o tej grze nie uzyskaliśmy a jedynie krótkie demo z gry.

Kolejnym tytułem, który bardzo nam się spodobał i wierzymy że spodoba się szerszej rzeszy publiczności jest Dead Rising 3. Kolejna gra z zombi w roli głównej lecz pierwsza na nową konsolę. Otwarty świat, który jest ładowany bez żadnych opóźnień. Wszystko w grze może zostać użyte jako broń przeciwko umarlakom co jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozgrywkę.

Obejrzeć można było także premierowy pokaz z gry Wiedźmin: Dziki Gon który ma pojawić się na Xboxa One. W grze tej również ujrzymy otwarte świat, niesamowitą grafikę oraz oprawę dźwiękową. Także jest na co poczekać. Tak samo jak na produkcję studia Dice czyli Battlefield 4. Miejmy nadzieję, że nie będzie ona miała problemów z dźwiękiem tak jak podczas oficjalnej prezentacji Ich najnowsza produkcja działa na silniku graficznym Frostbite 3.

Inną ambitną produkcją, która ujrzy światło dzienne będzie gra Below, gdzie staniemy się odkrywcami podziemnego świata. Urzekająca grafika, muzyka powodująca dreszczyk emocji to wszystko co możemy na razie powiedzieć po obejrzeniu krótkiego filmiku z gry.

Czym byłby pokaz Microsoftu bez gry Halo 5. W piątej już odsłonie wcielimy się ponownie w Master Chiefa, który będzie także bohaterem serii filmowej o tym samym tytule. Silnik gry został dopracowany do możliwości przetwarzania w chmurze i oferować ma 60 klatek na sekundę na nowym Xboxie. Na razie tyle możemy powiedzieć bo tyle  zostało zaprezentowane w bardzo krótkiej prezentacji.

Ostatnim ekskluzywnym tytułem był Titanfall, gdzie zmierzymy się z gigantycznymi robotami lub wcielimy się w jednego z nich na polu walki. Jak poprzednio na gracza czeka piękna, dopracowana grafika, wartka akcja i wiele godzin stracone z życia.

Cena Xbox One

Ku zaskoczeniu została podana cena Xbox One która będzie wynosiła $499, 499 euro oraz 429 funtów. Mogliśmy spodziewać się takich cen ze względu na specyfikację nowej konsoli oraz obecność Kinecta w zestawie. Pozostaje zacząć odkładać pieniądze na nową konsolę, choć pewnie niecierpliwi już złożyli zamówienie na nią.

Podsumowanie

Naszym zdaniem jest możliwa ewentualność obaw konkurencji ze strony Playstation. Nieodpartym wrażeniem podczas tej konferencji prasowej było uczucie życia Microsoftu w świecie Matrixa. Być może temu, że za często używano słowa “wierzymy” oraz “wyłączność” bez wystarczającego entuzjazmu na twarzy. Każda konsola ma swoje wyłączne tytuły,które są lepsze oceniają gracze a nadzieje, czasami bywają złudne. To co chcemy przez to powiedzieć jest tzw. “pokerowa twarz” Microsoftu, który mamy uczucie, że blefuje lub jest zbyt pewny swojego zwycięstwa podczas tegorocznej walki o dominację w  świecie konsol.

Niemniej lista tytułów jest bardzo imponująca i ciągle się powiększa. Są to bardzo udane tytuły, cześć z nich nowa, cześć będąca kontynuacją lecz wszystkie doskonale wykorzystujące nową konsolę. Microsoft nie tylko intensywnie promuje Xboxa One, gry na niego ale spostrzegł szansę na zwiększenie sprzedaży dla swojego tabletu Smart Glass, który posiada funkcje zintegrowane z nową konsolą. Jedną z ciekawszych funkcji są informacje na temat postępu gry przez nas granej wraz z informacjami na temat naszych znajomych oraz ich postępu i statystyk w tej grze.

Galeria: