Home / Aktualności / Dziś debiutuje RIME, ciekawa gra od studia Tequila Works

Dziś debiutuje RIME, ciekawa gra od studia Tequila Works

RiME

Grey Box, Six Foot i niezależne studio deweloperskie Tequila Works oddaje dziś w ręce graczy RiME, przeznaczoną dla jednej osoby pełną zagadek przygodę w pełnej magii krainie.

RiME to podróż pełna emocji, eksploracji i fantastycznych odkryć, której gracz doświadczy z perspektywy młodego chłopca – samotnego rozbitka na pełnej tajemnic, cudownej wyspie.

Twórcy gry źródło inspiracji odnaleźli w Małym Księciu, filmach Studia Ghibli i Raya Harryhausen, pracach plastycznych Joaquína Sorolla, a także w zapierających dech w piersiach krajobrazach śródziemnomorskich wybrzeży. Grający napotkają dzikie stworzenia, starożytne ruiny, zapomniane tajemnice i zmuszające do kreatywnego myślenia łamigłówki bazujące na świetle, dźwięku, perspektywie czy nawet na upływie czasu.

Gra RiME Tytuł dostępny jest tak w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej na PlayStation 4, Xboksie One, oraz PC z systemem Windows. Sugerowana cena detaliczna wynosi 145 zł., zaś jeszcze w tym roku powinna trafić również na platformę Nintendo Switch. Cyfrowa wersja tej edycji kosztować ma $29.99 / €34.99 / £29.99 w e-sklepie Nintendo. Specjalna pudełkowa edycja RiME dla Nintendo Switch zawierać będzie również klucz umożliwiający pobranie cyfrowej oryginalnej ścieżki dźwiękowej z gry. Sklepy zaoferują ją w cenie $39.99 / €44.99 / £39.99.

Samą ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Davida García Díaza nabyć można również za pośrednictwem platform Bandcamp, iTunes, Amazon Music i Google Play w cenie $9,99. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.