Home / Aktualności / Dziś debiutuje ciekawa mysz Kone AIMO od firmy ROCCAT

Dziś debiutuje ciekawa mysz Kone AIMO od firmy ROCCAT

 

Wszyscy szukający atrakcyjnego wizualnie i dobrego do grania gryzonia mogą już szykować portfele. W sklepach pojawiła się bowiem długo wyczekiwana mysz Kone AIMO od firmy ROCCAT. Premiera uświetnia dziesięciolecie wprowadzenia pierwszych urządzeń gamingowych

Najnowsza wersja myszki Kone to debiut nowatorskiej technologii AIMO – środowiska podświetleń RGBA stworzonego dla sprzętu ROCCAT – która wkrótce stanie się standardem w urządzeniach niemieckiego producenta. AIMO stworzono w oparciu o inteligentny system, który zapamiętuje zachowania gracza  i dostosowuje się do jego stylu rozgrywki. Sercem Kone AIMO jest sensor optyczny Owl-Eye stworzony przy współpracy z firmą PixArt.  Firma ROCCAT zmodyfikowała ją tak, by spełnić standardy i oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Efektem jest maksymalnie precyzyjny i responsywny układ dostępny na rynku. Ponadto, Kone AIMO umożliwia aż stustopniową regulację DPI w zakresie od 100 do 12 000. Dzięki temu, gracze nie muszą dostosowywać się do rozdzielczości sensora narzucanej przez innych producentów.

Wspomniany intelegentny system w płynny i organiczny sposób steruje bez udziału użytkownika i zarządza podświetleniem wszystkimi połączonymi z nim urządzeniami. Nie wymagając konfiguracji, AIMO w czasie rzeczywistym reaguje na działania gracza, oddając dynamiczny charakter rozgrywki wielobarwną iluminacją, bądź przygaszając się, gdy wymagane jest pełne skupienie przy najdokładniejszych ruchach.

 

ROCCAT zaprojektował swoją myszkę tak, by zapewniać maksymalną wygodę, zachowując jednocześnie klasyczny wygląd od lat kojarzony z marką Kone. Największą zmianą jest przeprojektowany bok urządzenia, gdzie dodano dwa wąskie przyciski, znajdujące się bezpośrednio pod kciukiem. Poniżej pojawił się trzeci przełącznik, sterujący system Easy-Shfit[+], który umożliwia aktywację przypisanych wcześniej alternatywnych akcji pod każdym z pozostałych przycisków myszy. Długą żywotność urządzenia zapewnia wytrzymała rolka 4D Titan Wheel, a także przełączniki OMRON o żywotności do 50 milionów kliknięć.

Mysz ROCCAT Kone AIMO dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych – białym, szarym i czarnym w cenie od 349 złotych.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.