Home / Aktualności / Dziś Carcassonne i Ticket to Ride, za tydzień Kingdom Come: Deliverance za darmo w Epic Game Store

Dziś Carcassonne i Ticket to Ride, za tydzień Kingdom Come: Deliverance za darmo w Epic Game Store

O darmowych grach w sklepie Epic Games Store pisaliśmy wam już jakiś czas temu. Obecnie można bezpłatnie pobrać Carcassonne i Ticket to Ride, a w przyszłym tygodniu Kingdom Come: Deliverance.

Carcassonne to oficjalna adaptacja gry planszowej, polegająca na układaniu kafelków. W nim narysujesz i umieścisz na nim płytkę z kawałkiem krajobrazu południowej Francji. Na kafelku może znajdować się miasto, droga, krużganek, użytki zielone lub kombinacja i należy je umieścić obok sąsiadujących z nimi płytek. To połączy tytuły. Następnie możesz zdecydować o umieszczeniu różnych obserwujących na kafelkach.

Ticket to Ride, będąca adaptacją kolejowej gry planszowej. Celem jest jak najszybsze połączenie swoich miast i dotarcie do miejsc docelowych.

W tym tygodniu inna gra Pandemia miała zostać udostępniona za darmo, ale Epic przesunął jej udostępnienie na później. Z jakiegoś powodu i strona gry nie jest już wyświetlana w sklepie.

W przyszłym tygodniu czeka na nas perełka – Kingdom Come: Deliverance i Aztez, które będą darmowymi grami tygodnia. Podczas gdy pierwszy tytuł to typowy RPG osadzony w czasach średniowiecza, tak Aztez to hybryda strategii beat-up i turowej, osadzona w świecie Imperium Azteków. Naszym zadaniem będzierozgrywanie bitew w czasie rzeczywistym, aby rozwiązywać trwające konflikty w rozwijającym się imperium.

Nie do końca znamy prawdziwy powód rozdawania tak dobrych gier przez Epic, aczkolwiek podejrzewamy trwający konflikt ze Steamem, któremu poprzez takie praktyki Epic zabiera graczy. Co by to tak naprawdę nie było, na pewno korzystają z tego gracze.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.