Home / Aktualności / Nowe dyski WD Red Pro już dostępne

Nowe dyski WD Red Pro już dostępne

WD Red Pro
Western Digital czyli znany producent dysków twardych wprowadza właśnie dyski z serii WD Red pro o pojemności 4 TB korzystające z interfejsu SATA i dedykowane sieciom (tzw. Network Attached Storage lub NAS w skrócie) poza 6TB serią Red, która również jest już dostępna.

WD Red Pro pojemność i wytrzymałość

Poza wspomnianą 6 TB pojemnością WD Red Pro będzie oferował 2 oraz 4 TB modele, które z pewnością znajdą zastosowanie w średnich i dużych firmach ze względu na niezawodność pracy w sieciach.

Poza wspomnianą serią WD RED Pro, dostępna jest standardowa odmiana 3,5 calowych dysków sieciowych Red w pojemnościach od 1 do 6 TB.

Jednym z elementów wyróżniających serię WD Red Pro jest wsparcie do 16 zatok na dyski, bez negatywnego wpływu na wydajność.

WD Red- kluczowe funkcje tej serii dysków

Wprowadzona w 2012 roku seria Red została mile przyjęta przez administratorów sieci wymagających niezawodności oraz wsparcia nawet do 8 zatok dysków.

Wprowadzenie nowych pojemności zostało wsparte przez udoskonalone oprogramowanie NASware 3.0 zaprojektowane z myślą o lepszej niezawodności, wydajności, mniejszym czasie awaryjności jak również uproszczającemu migrację systemowi.

Producent wyposażył również swoją czerwoną serię w technologię 3D Active Balance Plus czyli ulepszoną kontrolę balansu talerzy, ze znaczącymi ulepszeniami zarówno w niezawodności jak i wydajności samych napędów. Co więcej nabywcy serii WD Red mogą liczyć na 24 godzinne, 7 dni w tygodniu wsparcie techniczne.

Podczas gdy Seria Pro dedykowana jest głównie firmom, dyski WD Red powinny znaleźć miejsce nawet w domowych zaciszach. Obie serie doskonale sprawdzą się w rozwiązaniach firmy Western Digital takich jak WD’s My Cloud, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror ,My Book oraz My Book Duo.

Ceny

Pojemność Model Cena
5 TB WD Red (WD50EFRX) 249 dolary
6 TB WD Red (WD60EFRX) 299 dolarów
2 TB WD Red Pro (WD2001FFSX) 159 dolary
3 TB WD Red Pro (WD3001FFSX) 199 dolarów
4 TB WD Red Pro (WD4001FFSX) 259 dolarów


Wszystkie dyski posiadają 5 letnią gwarancję producenta.