Home / Komputery Stacjonarne / Dyski / Dyski SSD Plextor M6e – nowsze, szybsze i bardziej wytrzymałe

Dyski SSD Plextor M6e – nowsze, szybsze i bardziej wytrzymałe

Plextor M6e 01
Plextor M6e to nowa seria dysków SD jaką oferuje znany producent pamięci masowych. Seria ta korzysta z interfejsu PCI Express 2.0 x2, przez co omija limitacje standardu SATA III. Wspiera ona także standard AHCI oraz jest kompatybilna zarówno z tradycyjnymi BIOS-ami, jak i UEFI.

Plextor M6e – co w trawie piszczy

Plextor M6eDyski SSD Plextor M6e PCIe zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toshiba Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell klasy serwerowej, model 88SS9183. 

Szybkość odczytu/zapisu wynosi odpowiednio 770/625 MB/s, a losowa ilość operacji wyjścia/wejścia jest równa 105 000/100 000 IOPS. Są to wartości, którymi poszczycić się mogą nieliczni producenci i które docenią zarówno profesjonaliści jak i gracze.

Seria M6e została zaprojektowana z myślą właśnie o nich. Na jej potrzeby opracowano autorskie oprogramowanie, optymalizujące pracę dysku w grach komputerowych, gdzie niezbędna jest bardzo szybka i stabilna wymiana danych pomiędzy poszczególnymi komponentami komputera PC.

Dzięki wsparciu dla AHCI, dyski Plextor M6e nie wymagają instalacji dodatkowych sterowników. Wyróżnia je także możliwość pracy z tradycyjnym BIOS-em, przez co nawet posiadacze starszych płyt głównych będą mogli zwiększyć wydajność swojego komputera. Tryb UEFI pozwoli natomiast skrócić czas uruchamiania systemu operacyjnego.

Rygorystyczna kontrola jakości przekłada się na deklarowany okres bezawaryjnej pracy, na poziomie 2 400 000 godzin. Tak więc także jeśli chodzi o MTBF, inżynierowie z firmy Plextor staneli na wysokości zadania. Zaimplementowane technologie, jak np. True Speed, pomogą utrzymać wydajność dysku na niezmiennym poziomie, nawet podczas intensywnej, kilkuletniej eksploatacji.

Dyski SSD Plextor z serii M6e PCIe trafią do sklepów już na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Ich sugerowane ceny detaliczne to 549 zł za wersję 128 GB oraz 899 zł za model o pojemności 256 GB. Na wszystkie dyski SSD z tej serii producent udziela 5-letniej gwarancji.

Źródło: Informacja prasowa