Home / Aktualności / Dyski Plextor M6 Pro już dostępne w Polsce

Dyski Plextor M6 Pro już dostępne w Polsce

Plextor M6 PRO
Plextor M6 Pro czyli wydajne dyski SSD są już dostępne w Polsce w dwóch wariantach o pojemności 128 i 256 GB, w sugerowanych cenach detalicznych, odpowiednio 349 i 599 zł a niebawem na polskim rynku zadebiutują dodatkowo dwa kolejne nośniki o pojemności 512 GB i 1 TB.

Dyski SSD Plextora z serii Pro bazują na kościach pamięci Toshiba Toggle NAND 19 nm oraz kontrolerze Marvell 88SS9183. Z tej racji szybkość sekwencyjnego odczytu/zapisu danych wynosi 545/490 MB/s, natomiast szybkość odczytu/zapisu losowego to odpowiednio 100 000 i 88 000 IOPS.

W przypadku najnowszych napędów SSD Plextor M6 Pro, użytkownicy razem z dyskiem otrzymują oprogramowanie PlexTurbo. Wyróżnia ono produkty marki Plextor na tle większości konkurencyjnych dysków SSD.

Inteligentne algorytmy nie tylko optymalizują pracę SSD, ale również zwiększają żywotność napędu i chronią użytkownika przed utratą danych. Dotyczy to zarówno niespodziewanej awarii zasilania, jak i wyczerpania baterii w laptopie.

Technologia PlexTurbo odróżnia „gorące”, często wykorzystywane dane, od „zimnych”, wykorzystywanych zdecydowanie rzadziej. W pamięci systemowej trzymane są tylko te najważniejsze, dzięki czemu dostęp do nich jest dużo szybszy.

Optymalizacja wykorzystania pamięci RAM korzystnie wpływa na wydajność całego komputera. Dzięki temu rozwiązaniu, Plextor M6 Pro przełamuje ograniczenia interfejsu SATA 3.0.

Kolejny interesujący mechanizm, związany z oprogramowaniem PlexTurbo, to ochrona danych metodą write-through cache. Pliki, nad którymi użytkownik aktualnie pracuje, przechowywane są w pamięci RAM i dodatkowo na nośniku SSD. W razie utraty zasilania, można odzyskać efekty pracy, które w innym przypadku mogłyby bezpowrotnie przepaść.

Ponadto, wykorzystanie PlexTurbo przedłuża żywotność samych dysków Plextor M6 Pro, ograniczając do minimum zbędne cykle zapisu danych.

Napędy Plextor M6 Pro nabyć można w najlepszych, polskich sklepach komputerowych.