Home / Aktualności / Dwie kompaktowe nowości od Inno3D – GeForce RTX 2060 Super Compact i GTX 1660 Ti Compact

Dwie kompaktowe nowości od Inno3D – GeForce RTX 2060 Super Compact i GTX 1660 Ti Compact

Mała obudowa to z jednej strony oszczędność miejsca na biurku, z drugiej zaś kompromis jeśli chodzi o rozmiar (a czasem i wydajność). Inno3D z serią kart graficznych Compact jest jednak ukłonem w stronę osób marzących o wydajnym, uniwersalnym komputerze, który zastąpi na szafce RTV wysłużoną konsolę i wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Portfolio producenta obejmuje układy z różnych segmentów cenowych i wydajnościowych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć kartę na miarę swojego budżetu i potrzeb.

 

Dla bardziej wymagających graczy dobrą propozycją może być model Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact. Oferuje on wsparcie dla najnowszych technologii, takich jak śledzenie promieni (ray tracing) i DLSS 2.0, które przekładają się na jakość oprawy graficznej i wydajność w grach. Konstrukcja wyposażona jest w 8 GB pamięci typu GDDR6, zajmuje dwa sloty i ma 186 mm długości.

Do osób z nieco mniejszym budżetem adresowana jest karta Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact. Podobnie jak model z linii RTX, ma ona GPU oparty na architekturze Turing, szybkie pamięci GDDR6 i 188 mm długości. Jej osiągi powinny zadowolić posiadaczy ekranów Full HD. W porównaniu do flagowych układów wydziela ona mniej ciepła, co można uznać za zaletę w przypadku kompaktowych obudów.

W obu konstrukcjach producent zastosował chłodzenie składające się z pojedynczego wentylatora oraz radiatora z systemem ciepłowodów, który odprowadza ciepło z kluczowych elementów. Karty odznaczają się umiarkowanym zapotrzebowaniem na energię, wymagając do zasilania jednej wtyczki PCI-E 8-pin. Gdyby to był problem, producent oferuje serię GTX 1650 Compact, która nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu.

Omawiane karty graficzne są już dostępne w sprzedaży. Zakup modelu Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact wiąże się z wydatkiem ok. 1800 zł, podczas gdy konstrukcja Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact jest tańsza i kosztuje ok. 1300 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.