Home / Aktualności / Duke Controller zawita ponownie do konsoli Xbox One oraz komputerów z Windows 10

Duke Controller zawita ponownie do konsoli Xbox One oraz komputerów z Windows 10

Duke controller

Duke Controller, pad oryginalnego Xbox-a uznawany przez hardcorowych fanów konsoli Microsoftu wydaje się powrócić z popiołów niczym Fenix. Pomijając fakt, że kontroler ten został zapowiedziany na tegoroczymym E3, Seamusowi Blackleyowi udało się wykonać działający prototyp, który możecie zobaczyć powyżej.

Co więcej, jeden z producentów peryferiów Hyperkin rozpoczął już zbieranie zamówień na ten kontroler. Jeśli więc jesteście podekscytowani na samą myśl o powrocie legendy, wygląda na to, że uśmiechneło się do was szczęście.

Dla przypomnienia pad Duke Controller został zastąpiony padem „Controller S”, który zadebiutował w 2002 roku przy okazji premiery japońskiej wersji Xbox-a. Stanowił on również podstawę designu kontrolera dla konsol Xbox 360 i Xbox One. Niemniej jednak „Książęcy kontroler” to nostalgia, w dużej mierze kojarzona z pierwszą odsłoną gry Halo.

 

 
 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.