Home / Aktualności / Druga generację AirPods Pro zapowiedziana przez Apple

Druga generację AirPods Pro zapowiedziana przez Apple

W związku ze specjalnym wydarzeniem Apple związanym z prezentacją nowego iPhone oraz Apple Watch, firma z Cuppertino (nadająca z Apple Campus) ogłosiła dziś drugą generację AirPods Pro, najbardziej zaawansowanych słuchawek AirPods w historii. Dzięki mocy nowego układu H2, AirPods Pro są w stanie zaoferować przełomową jakość dźwięku — w tym znaczące ulepszenia do aktywnej redukcji szumów i trybu „transparency mode” co przekłada się na jeszcze bardziej wciągające doświadczenie dźwięku przestrzennego.

Sporym ulepszeniem jest też sterowanie dotykowe do odtwarzania multimediów i regulacji głośności bezpośrednio z boku słuchawki, a także dłuższa żywotność baterii, zupełnie nowe etui ładujące czy dodatkowe rozmiary końcówek dousznych dla lepszego dopasowania do naszych uszu.

Nowy chip H2 od Apple zapewnia wyjątkowe wrażenia akustyczne i eliminuje do dwóch razy więcej hałasu w porównaniu z poprzednią generacją AirPods Pro. Dzięki nowemu przetwornikowi audio o niskich zniekształceniach i niestandardowemu wzmacniaczowi, AirPods Pro oferują teraz bogatsze basy i krystalicznie czysty dźwięk w szerszym zakresie częstotliwości.

Wspomniany tryb „transparency mode” umożliwia słuchaczom pozostawanie w kontakcie i świadomość otaczającego ich świata. Teraz Adaptive Transparency jeszcze bardziej rozwija tę funkcję a sam układ H2 umożliwia przetwarzanie jej bezpośrednio w słuchawkach, redukując głośne dźwięki otoczenia — takie jak syrena przejeżdżającego pojazdu, narzędzia budowlane, a nawet głośniki na koncercie — zapewniając większy komfort codziennego słuchania.

Apple wspomniało też o innej ciekawej funkcji AirPod Pro drugiej generacji a mianowicie spersonalizowanemu dźwiękowi przestrzennemu, dzięki któremu wrażenia słuchowe AirPods są jeszcze bardziej wciągające. Użytkownicy odbierają dźwięk indywidualnie, na podstawie wielkości i kształtu głowy oraz uszu. Korzystając z kamery TrueDepth w iPhonie, użytkownicy mogą tworzyć osobisty profil dla dźwięku przestrzennego, który zapewnia wrażenia słuchowe precyzyjnie dostosowane do nich. Użytkownicy mogą cieszyć się spersonalizowanym dźwiękiem przestrzennym z muzyką, filmami i programami telewizyjnymi — z dynamicznym śledzeniem głowy — na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac i Apple TV.

Wrażenia, które pokochali użytkownicy AirPod stają się jeszcze lepsze dzięki nowej generacji. Natychmiastowe parowanie ze wszystkimi urządzeniami Apple sprawia, że ​​konfiguracja jest bezproblemowa, a nowa dedykowana sekcja AirPods w ustawieniach iOS umożliwia użytkownikom łatwy dostęp i kontrolę funkcji AirPods. Teraz użytkownicy mogą sterować odtwarzaniem multimediów i zwiększać głośność bez korzystania z innego urządzenia. Dzięki sterowaniu dotykowemu w AirPods Pro lekkie przesunięcie w górę lub w dół na wsporniku umożliwia szybką regulację głośności. Naciśnęcie trzpienia słuchawki powoduje zmianę muzyki, odebranie połączenia telefonicznego  lub użycie Siri dzięki komendzie głosowej „Hej Siri”. W drugiej generacji AirPods Pro ulepszono wbudowany czujnik wykrywania skóry dokładniej włączający lub wyłączający odtwarzanie i zwiększający żywotność baterii.

Jeśli o niej mowa to AirPods Pro oferują 1,5 godziny dodatkowego czasu słuchania w porównaniu z pierwszą generacją, łącznie do sześciu godzin z aktywną redukcją szumów. Korzystając z etui pozwalającego na cztery dodatkowe ładowania, użytkownicy mogą cieszyć się do 30 godzin całkowitego czasu słuchania z aktywną redukcją szumów — o pełne sześć godzin więcej niż w poprzedniej generacji.

Na koniec warto wspomnieć o nowo zaprojektowanym etui ładującym, które jest odporne na pot i wodę oraz zawiera pętlę na smycz, dzięki czemu jest zawsze pod ręką. Dzięki funkcji precyzyjnego wyszukiwania użytkownicy iPhone’a z obsługą U1 mogą zlokalizować etui ładujące, korzystając ze wskazówek dotarcia. Etui ładujące ma również wbudowany głośnik, który zapewnia głośniejsze dźwięki, dzięki czemu jest jeszcze łatwiejszy do zlokalizowania.

AirPods Pro (2. generacji) będzie można zamawiać online i w aplikacji Apple Store od piątku 9 września, a w sklepach od piątku 23 września. Cenę ustalono na poziomie 249 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.