Home / Aktualności / druga generacja zasilaczy ROG Thor z ROG Thor 1000 W Platinum II trafia do sprzedaży

druga generacja zasilaczy ROG Thor z ROG Thor 1000 W Platinum II trafia do sprzedaży

Jeśli uważacie, że was obecny zasilacz ROG się już zestarzał lub co gorsza jeszcze się na niego nie zdecydowaliście, to właśnie dziś ASUS zadebiutował swoją drugą generacją zasilaczy ROG Thor z ROG Thor 1000 W Platinum II. Wygląda na to, że w ich projektowaniu skupiono się na niskim poziomie hałasu i złączach nowej generacji. Nowy zasilacz cechuje się także prostym ale bardzo ciekawym designem.

W swoim najnowszym produkcie ASUS zastosował cięższe radiatory nad różnymi gorącymi komponentami zasilacza, które mają dwukrotnie większą „objętość” (powierzchnia do rozpraszania ciepła, a także rozmiar radiatora). Są one połączone z 135-milimetrowym wentylatorem ASUS Axial-Tech, który został zaprojektowany tak, aby kierować cały przepływ powietrza osiowo. Ważne jest także to, że zasilacz może utrzymać chłodzenie bez wentylatora przy obciążeniu do 500 W i prędkość wentylatora 12-15% do obciążenia 700 W, przy czym wentylator zaczyna przyspieszać dopiero powyżej 700 W. To daje zasilaczowi certyfikat Cybenetics Lambda A++ w zakresie hałasu. Wydajność przełączania z kolei jest oceniana na 80 Plus Platinum.

Jeśli chodzi o wnętrze i serce zasilacza ASUS ROG Thor 1000 W Platinum II, inżynierowie tej firmy zastosowali konstrukcję z pojedynczą szyną +12 V, z najpopularniejszymi zabezpieczeniam i elektrycznymi przed zbyt wysokim/podnapięciowym, przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciem. W pełni modułowy zasilacz jest dostarczany ze złączami, które obejmują 24-pinowy ATX, dwa 4+4 pinowe EPS, jeden 12-pinowy Molex microFit 3.0 o mocy do 450 W, sześć 6+2 pinów PCIe, dwanaście SATA, trzy Molex i Berg. Zasilacz jest wyposażony w monochromatyczny wyświetlacz LED, który w czasie rzeczywistym wyświetla monitorowanie obciążenia, napięcia i temperatury. Nie mogło też zabraknąć adresowalnego podświetlenia LED RGB, którym można sterować za pomocą standardowego 3-pinowego połączenia ARGB. ASUS wspiera wspomniany tu zasilacz solidną 10-letnią gwarancją.

Pomimo dzisiejszej prezentacji, na chwilę obecną nie określono dostępności ani ceny sklepowej. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.