Home / Aktualności / Dostępność i ceny najnowszych procesorów Haswell-E

Dostępność i ceny najnowszych procesorów Haswell-E

Znów niechcący wyciekły do sieci informacje w postaci dostępności i ceny nadchodzących procesorów Haswell-E mających się pojawić w drugiej połowie tego roku, a to za pomocą jednego ze sklepów internetowych ShopBLT.com.

I tak najtańszym z nowych procesorów ma być model Core i7-5820K czyli sześciordzeniowy taktowany zegarem 3,3 GHz z 15MB L3 cache. Jego cena ma wynosić w wyżej wymienionym sklepie niecałe 426 dolary. Drugim modelem o którym udało się uzyskać informacje był i7-5930K – także 6-rdzeniowy, taktowany zegarem 3,5 GHz procesor wyceniony na 631 dolary.

Najmocniejszym w nadchodzącym arsenale procesorem Intela jest Core i7-5960X Extreme Edition. Ta 8-rdzeniowa bestia ma zastąpić dotychczasowego championa i7-4960X i być godnym konkurentem procesorów z ośmioma rdzeniami od AMD.

Procesor Intela ma być taktowany z prędkością 3 GHz na rdzeń i posiadać potężne 20 MB pamięci chache trzeciego poziomu. Cena? Jak przystało na politykę tej firmy jeśli chodzi o procesory z rodziny EE to margines 1000 dolarów, któryw tym przypadku ma wynieść dokładnie 1,107 dolarów .

Wszystkie trzy wymienione procesory mają wspierać najnowsze pamięci DDR4, które mają znacząco podnieść wydajność komputerów z porównaniu do leciwych już DDR3.

Powyższy sklep internetowy jest jednym z pierwszych oferujących przedsprzedaż procesorów Haswell-E. Można zatem spodziewać się pomału innych także i w naszym kraju.

Haswell-E