Home / Aktualności / DOOM Open Beta – zdjęcia oraz wrażenia z gry

DOOM Open Beta – zdjęcia oraz wrażenia z gry

DOOM Open Beta LOGO

Jak zapewne wiecie producenci gry DOOM (2016) udostępnili na okres od 15 do 18 kwietnia 2016 roku, otwartą wersję tej gry. Dzięki czemu na niespełna 4 tygodnie przed oficjalną premierą możemy zasmakować przyjemności obcowania ze światem DOOM-a, który powraca w na prawdę dobrym stylu.

DOOM Open Beta 01

Autorzy udostępnili na te kilka dni dwa tryby rozgrywki wieloosobowej (Deathmatch oraz Wojenna Ścieżka), a także dwie mapy o nazwach Piekielne Ziemie oraz Fala Gorąca. Nasz redakcyjny zestaw swoją konfiguracją bliższy jest zalecanej konfiguracji (poza kartą graficzną, którą jest Radeon R9 270 2 GB GDDR5), w którego skład wchodzi procesor Intel Core i5-4670K, 8 GB pamięci DDR3-2400 oraz wspomniana powyżej karta graficzna współpracująca ze sterownikami Crimson 16.4.1 Beta.

Na takiej konfiguracji w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli uzyskujemy wyniki w przedziale od 35-62 fps (przeważnie około 47 fps), co należy uznać za całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że najnowszy DOOM, to absolutna rynkowa nowość na rynku gier typu FPS.

Sama gra daje sporo frajdy i przywodzi na myśl wspomnienia, kiedy to grało się w takie tytuły jak Quake III Arena czy Unreal Tournament. Niestety tylko dwie mapy oraz dwa tryby rozgrywki nie pozwalają za dużo powiedzieć o tym, jaki najnowszy DOOM będzie w pełnej wersji, tak samo jak o oprawie graficznej, ponieważ nie mamy za dużego wpływu na ustawienia – w zasadzie to ich nie mamy, ponieważ możemy ustawić jedynie tryb wygładzania krawędzi oraz rozdzielczość ekranu.

Na chwilę obecną to wysoka grywalność robi największą robotę, ponieważ ani grafika ani fizyka gry nie rzucają na kolana, ale nie ma co przesądzać, ponieważ otwarta beta, to nie pełna wersja gry, i należy ww. dostęp do gry traktować jako gest dobrej woli ze strony producentów, którzy z jednej strony chcieli jeszcze bardziej podgrzać atmosferę oczekiwania do dnia premiery, a z drugiej chcieli dać graczom choćby małą próbkę tego, co będzie na nich czekało od 13 maja 2016.

DOOM Open Beta 03

DOOM Open Beta 04

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, jakie udało nam się zrobić podczas grania w nowego DOOM-a Open Beta.

Źródło: Informacja własna

 

 

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.