Home / Aktualności / DOOM Eternal, Red Dead Redemption 2, Rainbow Six Siege i 5 innych zyskuje wsparcie Ray Tracing i DLSS

DOOM Eternal, Red Dead Redemption 2, Rainbow Six Siege i 5 innych zyskuje wsparcie Ray Tracing i DLSS

Premiera procesorów graficznych GeForce RTX dwa lata temu przyniosła szereg technologii zaprojektowanych przez firmę NVIDIA, które radykalnie odmieniły realia pecetowych graczy oraz tych zajmujących się tworzeniem treści. Obecnie istnieje ponad 130 gier i aplikacji obsługujących innowacje z akceleracją RTX, w tym raytracing z akceleracją GPU, technologię NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS) oraz innowacje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak NVIDIA Broadcast. Najnowsza technologia, NVIDIA Reflex z kolei jest obsługiwana w 12 z 15 najlepszych strzelanek rywalizacyjnych, dzięki czemu rozgrywka jest bardziej responsywna.

Firma NVIDIA ściśle współpracowała z ekosystemem tworzenia gier, twórcami aplikacji i organizacjami zajmującymi się normami branżowymi, aby wykorzystać innowacje technologiczne firmy w tworzeniu tego nowego standardu gier komputerowych i tworzenia treści. Lista gier, silników oraz twórców gier i aplikacji korzystających obecnie z pionierskich technologii firmy NVIDIA pokazuje jak bardzo wszyscy się w to zaangażowali. Z każdym dniem i miesiącem na pokład dołącza więcej gier i studiów, co przekłada się na nowe tytuły wspierające technologię RTX – DOOM Eternal, Red Dead Redemption 2, Rainbow Six Siege, Icarus, LEGO Builder’s Journey, DYING: 1983, The Ascent i The Persistence.

Szybkie przyjęcie technologii RTX stanowi przełomowy moment w branży i stanowi jedną z najszybszych w historii technologii platform PC. RTX raytracing i DLSS szybko stały się wszechobecne w największych dzisiejszych grach, najpopularniejszej grze wszechczasów (Minecraft) oraz trzech tytułach z najlepiej sprzedającej się serii komputerów PC wszechczasów (Call of Duty).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.