Home / Gry / FPS / Doom – data premiery i zwiastun kampanii

Doom – data premiery i zwiastun kampanii

Nowy Doom 02

Fani kultowej i najnowszej części gry Doom, od Bethesda doczekają się wkrótce tej produkcji, wkrótce, do premierę ustalono na 13 maja – bliżej niż dalej.

Gra pojawi się zarówno na konsole Xbox One i PS4, jak i komputery PC, co było już potwierdzone nawet przez nasz udział w Doom Closed Alpha kilka miesięcy temu.

Razem z informacjami odnośnie daty premiery, studio zaprezentowało zwiastun trybu kampanii, który pokazuje co najlepsze, lub może co najgorsze (niezwykle krwawe sceny), ma do zaoferowania ich produkcja.

Najnowsza odsłona gry jest pierwszą od ostatniej premiery gry z tej serii Doom 3 w 2004 roku. Podczas gdy zyskała ona mieszane oceny wśród graczy i krytyków, tak już na wstępie z najnowszą częścią jest inaczej. W reboocie tej krwawej sieciowej strzelanki prym wiedzie klimat i akcja gdy, oraz oczywiście selekcja broni, która skutecznie rozrywa przeciwników na strzępy.

Podczas gdy Doom nawiązuje do korzeni prezentując kampanię, w której potwory z piekła rodem przybywają do naukowej bazy na Marsie a racz jako kosmiczny Marines musi ich się pozbyć, tak tryb wieloosobowy konkuruje z obecnymi liderami w tym gatunku.

Powodem do zadowolenia zarówno dla ID Software jak i graczy, będzie z pewnością edytor map wbudowany a nowego Dooma. Doom SnapMap oddaje graczom łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia poziomów i ich współdzielenia ze społecznością graczy.

Źródło: Bethesda