Home / Motoryzacja / Dodge Challenger SRT aka Hellcat z silnikiem V8

Dodge Challenger SRT aka Hellcat z silnikiem V8

Dodge Challenger SRT Hellcat

Dodge Challenger SRT to piękne, mocne i dobrze prowadzące się super auto


Dodge Challenger SRT pojawiający się również pod nazwą Hellcat ma według dostępnych nam informacji pojawić się niebawem. Ta piękna amerykańska bestia z 6,2 litrowym, turbo doładowanym silnikiem V8 ma imponować nie tylko wyglądem ale również mocą wynoszącą od 580 to 640 KM.

Dodge Challenger SRT – legenda powraca

Posiadający identyczne z Dodgem Viperem V10 wyposażonym w silnik 8,4 litra, Dodge Challenger SRT oferuje podobną moc przy mniejszej pojemności silnika. Oba auta będą zatem bezpośrednio ze sobą konkurować co ze względu na atrakcyjny wygląd obu aut może przysporzyć wielu problemów przy zakupie któregokolwiek z tych aut.

Jeden z dyrektorów Chrysler / Dodge Ralph Gilles podzielił nasze obawy odnośnie flagowego super auta posiadającego mniejszą moc niż inny, mniej promowany model tego koncernu. W wyjaśnieniu jednak wspomniał on o użyteczności mocy na której skupiono się w przypadku samochodu Dodge Challenger SRT a w szczególności jeśli chodzi o stosunek mocy do wagi.

Choć Dodge Challenger SRT jest z pewnością nieco wolniejszy od Vipera, lecz ten z kolei musi ustąpić miejsca na podium innemu samochodowi musscle car, którym jest Shelby GT500 Mustang z imponującymi 662 KM osiągniętymi z super doładowanego silnika V8 o pojemności 5,8 litra. Jednak Mustang jak twierdzi producent, od zawsze był projektowany pod względem prędkości a nie zdolności prowadzenia.

Jak zauważyliśmy Dodge Challenger SRT podchodzi do całej tej sytuacji jeszce od innej strony oferując inny stosunek moc do zdolności prowadzenia okraszony szczyptą innego wyglądu niż jego konkurenci. Taka recepta poskutkować może odrodzeniem się legendy Challengera jaką znają prawdziwi fani amerykańskiej motoryzacji.

Źródło: Digital Trends