Home / Aktualności / Dodatkowa opcja płatności w sklepie Play Store – ale na razie tylko w Korei Południowej

Dodatkowa opcja płatności w sklepie Play Store – ale na razie tylko w Korei Południowej

Nie wiemy dlaczego Google wzięło się za przestrzeganie prawa właśnie w Korei Południowej, które mówi, że musi ono zezwalać na alternatywne systemy płatności dla aplikacji na Androida, aczkolwiek takie posunięcie może przyspieszyć implementację podobnych wymagań w innych krajach. Oprócz innych zmian wprowadzonych w zeszłym miesiącu, firma obniży również opłaty za usługi dla transakcji, które korzystają z płatności strony trzeciej.

Google powiadomiło południowokoreańskich programistów Androida, że ​​mogą zacząć dodawać alternatywne opcje płatności do swoich aplikacji. Gdy użytkownicy Androida w Korei Południowej dokonują zakupów w Sklepie Google Play, podczas płacenia będą mogli płacić za pośrednictwem Google Play lub systemu rozliczeniowego innej firmy. Obniżki opłat za usługi w przypadku rozliczeń z podmiotami zewnętrznymi będą połączone z obniżkami opłat, o których Google omówił 21 października na swoim blogu dla programistów Androida.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami opłata za usługę dla 99 procent programistów, których aplikacje są dostępne w Google Play, wynosi teraz 15 procent lub mniej a nie 30 jak to miało miejsce wcześniej. Ebooki i serwisy strumieniowe muzyki są teraz uprawnione do opłat za usługi w wysokości 10 procent, a prowizje od cyklicznych subskrypcji będą spadek z 30 procent do 15 w dniu 1 stycznia 2022 r.

Południowokoreańskie systemy rozliczeniowe firm zewnętrznych będą miały niższe opłaty za usługi o cztery procent. Na przykład zakupy, które wiązałyby się z 15-procentową opłatą dla programisty za pośrednictwem rozliczeń w Google Play, spadną do 11 procent w przypadku rozliczeń od osób trzecich. Podobnie e-booki opłacane za pośrednictwem alternatywnych systemów będą miały tylko sześć procent opłaty.

Nowe prawo, którego Google przestrzega, uchwaliło zgromadzenie narodowe Korei Południowej pod koniec sierpnia. Korea Południowa stała się pierwszym krajem na świecie, który zakazał właścicielom sklepów z aplikacjami, takim jak Apple i Google, zmuszania programistów do kierowania zakupów przez ich systemy rozliczeniowe. Stało się nawet znane jako „Prawo anty-Google” w Korei Południowej. Apple jeszcze się nie wzięło za implementację ze swojej strony.

Google podkreślił, że uważa, że ​​jego system rozliczeniowy jest bezpieczniejszy niż alternatywne rozwiązania innych firm, zwracając uwagę na funkcje takie jak kontrola rodzicielska lub płatności rodzinne. Wskazał, ile osób kupuje karty upominkowe Google Play w Korei Południowej i jak przejdą one tylko przez system rozliczeniowy sklepu. Podkreślono również rzeczy, które są pokrywane przez zyski sklepu Play, takie jak zabezpieczenia i narzędzia programistyczne.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.