Home / Aktualności / Dobre i tanie smartfony z systemem Android

Dobre i tanie smartfony z systemem Android

Android może poszczycić się bardzo szeroką gamą telefonów go obsługujących jak również producentów zainteresowanych używaniem go jako swojego głównego systemu. Sprawdza się on bowiem zarówno w starszych produktach jak i w jego najnowszych odsłonach. Co więc warto kupić jeśli ostatecznie zdecydujemy się na smartfona z systemem Android.

Najlepsze smartfony z systemem Android

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy S2

Ten smartfon Samsunga nadal ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd, wyjątkowy ekran jak również bardzo dobrą konfigurację. Zaczynając od bardzo wyrazistego 4,3″ ekranu super AMOLED oferujący rozdzielczość 480 x 800 pixeli (217 PPI), dostarczającego wyjątkowo nasycone (czasami nawet za bardzo) kolory, na których przyjemnie ogląda się zdjęcia i filmy a także gra w gry czy też korzysta ogólnie z telefonu.

Galaxy S2 standardowo obsługuje system Androida w wersji 2.3 Ginger Bread, lecz dostępne są najnowsze aktualizacje np. 4.1.2 wnoszące dużo świeżości i funkcjonalności do niego. Nakładka systemowa stosowana przez Samsunga to TouchWizz. Dwu-rdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1.2GHz w połączeniu z 1 GB RAM, 8 megapixelowym aparatem z możliwością nagrywania filmików w Full HD (1920×1080) a także 2MP przednia kamera do rozmów wideo. Bateria o pojemności 1650 mAh to 11h rozmów (dochodzących jednak nawet do 18) w sieci 2G, 10 godzin w sieciach 3G oraz 620 godzin w stanie czuwania. Do S2 dostępnych jest również bardzo dużo akcesoriów ze względu na fakt, że smartfon ten był i nadal jest bardzo dobrze sprzedającym się produktem.

HTC Sensation

HTC Sensation

Podobnie jak wyżej opisywany smartfon Samsunga, HTC w modelu Sensation upakowało dwurdzeniowy procesor o tej samej czyli 1.2GHz częstotliwości. To samo tyczy się standardowej wersji Androida dostarczanej z telefonem czyli Ginger Bread (tutaj w wersji 2.3.3). Sensation posiada 4.3 calowy ekran Super LCD (S-LCD) o rozdzielczości 540 x 960 pixels (256PPI), który także jest bardzo dobrej jakości chociaż czerń lepiej wygląda na ekranach super AMOLED stosowanych przez Samsunga. 


HTC używa nakładki systemowej Sense 3.0 , która jest również bardzo atrakcyjna dla oka i łatwa w obsłudze. Sprzętowo Sensation oferuje podobną specyfikację do Galaxy S2 czyli 1GB RAM oraz 8 megapixelową kamerkę zdolną do nagrywania w 1080p. Bateria o pojemności 1520 mAh umożliwia 8 / 6 godzin rozmów (2G / 3G) oraz działanie smartfona w stanie czuwania przez 350 godzin.

HTC Incredible S

HTC Incredible S

Ten smartfon HTC również zasługuje naszym zdaniem na wasze zainteresowanie. Zaprezentowany w 2001 roku smartfon może poszczycić się również ciekawym wyglądem, ekranem S-LCD o przekątnej 4 cali (rozdzielczość 480×800 piceli oraz 233 PPI gęstości upakowania pikseli), 768 MB RAM jak również 8 MP kamerę z podwójnym flashem i nagrywaniem filmików HD (720p).

System z jakim ten telefon był sprzedawany to ponownie Ginger Bread (2.3). Poza interesującą specyfikacją HTC ulepszyło w tym modelu czas pracy na baterii (pojemność 1450 mAh), który wyniósł prawie 10 / 6godzin rozmów (2G / 3G), lub 290 godzin w stanie czuwania.

 Sony Ericsson Xperia ARC

Sony Xperia arc

Choć produkt Sony Ericssona oferuje ekran LCD jednak jego jakość jest nadal wystarczająca do wielu zastosowań ze względu na zastosowanie technologii Sony Mobile BRAVIA Engine. Nakładka systemowa oferowana w tym smartfonie to Timescape – wygląd której to oczywiście kwestia gustu. Xperia Arc posiada 4.2″ ekran o rozdzielczości 480 x 854 pikseli (233 PPI) i działa na  Androidzie 2.3. Jedynym mankamentem dla niektórych użytkowników może być zastosowanie w tym modelu jedno-rdzeniowego procesora.

Pozostałymi cechami telefonu są czujnik światła, zbliżeniowy,  odporny na zarysowania ekran jak również wyjście HDMI a także technologia DLNA umożliwiająca komunikację z inteligentnymi telewizorami (Smart TV). Kamera tego smartfona umożliwia nagrywanie filmów w jakości HD (1280×720 px). Czas działania na baterii (1500 mAh) to 430 godzin a stanie czuwania oraz 7 godzin rozmów (w sieciach 2G oraz 3G).

To tylko część ciekawych propozycji telefonów, które pomimo, że minęło 2 lata od ich premiery to nadal działają i wyglądają świetnie. Do tego ich cena jest bardzo atrakcyjna co w niektórych przypadkach stanowi bardzo ważny lub nawet jedyny powód zakupu smartfona. Omówiliśmy najważniejsze ich atrybuty w tym ważne dla wielu z nas ekran czy jakość nagrywania filmów za pomocą wbudowanej kamerki. W miarę możliwości postaramy się zaproponować kolejne telefony z Systemem Android jak również te oparte na systemie Windows Blackberry OS czy iOS.