Home / Aktualności / Do Gwiazd! – już wkrótce startuje nowe wydarzenie w World of Tanks na PC

Do Gwiazd! – już wkrótce startuje nowe wydarzenie w World of Tanks na PC

W najbliższy poniedziałek przypada 60. rocznica pierwszego lotu w kosmos. Odbył go Jurij Gagarin w kapsule Vostok 1, któremu udało się okrążyć Ziemię 12 kwietnia 1961 roku. Z tej okazji w World of Tanks PC odbędzie się specjalne wydarzenie „Do Gwiazd!”, dzięki któremu gracze będą mogli dowiedzieć się więcej o wydarzeniu, Gagarinie i zdobyć unikatowe nagrody!

Do Gwiazd!” to wydarzenie dwutorowe, w którym gracze będą zdobywać gwiezdne punkty za wykonywanie dziennych misji. Na graczy czekają style 2D bazujące na kapsule Vostok 1 i postaci Jurijego Gagarina oraz inne wartościowe nagrody. Kosmonatuta może stać się również dowódcą czołgu w swoim klasycznym, pomarańczowym stroju. Ta część wydarzenia potrwa do 19 kwietnia. Obok postępów osobistych gracze mają również do wykonania wspólne cele. Po przekraczaniu kolejnych progów odblokowujemy więcej historii z życia Juriego Gagarina oraz mnożniki doświadczenia. 

– Jurij Gagarin udowodnił, że ludzie mogą żyć i działać w kosmosie. Jego lot zachęcił innych oraz dał nadzieję tym, którzy o tym marzyli. Dzięki niemu lepiej zrozumieliśmy rolę ludzi w zachwywaniu i rozwijaniu naszego domu – Ziemi – mówi córka legendarnego kosmonauty. – Cieszę się, że poprzez miliony graczy w World of Tanks pamięć o pierwszym locie w kosmos zostanie z nami na lata –

Chciałem podziękować Galinie Gagarin za jej pomoc i współpracę przy tym wyjątkowym projekcie. Cieszę się, że możemy przedstawić historię jej ojca graczom i mamy nadzieję, że zainspiruje ona nowe pokolenia – dodał Max Chuvalow, dyrektor wydawniczy World of Tanks.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.