Home / Aktualności / Długo oczekiwane BMW M2 – 400 konna bestia już niebawem

Długo oczekiwane BMW M2 – 400 konna bestia już niebawem

BMW M2 2016
Niekończące się spekulacje i owiewane tajemnicą BMW M2 doczekuje się pomału pewnych oficjalnych informacji przed debiutem w styczniu 2015.

Wyposażone w 3 litrowy, sześciozaworowy silnik z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, BMW M2 ma oferować 375 KM, a jak niektóre źródła podają, nawet 400 KM nie powinny być tu problemem.

W pomocy do osiągnięcia 4,4 sekundy od 0 do 100 km / h super legendzie ma pomóc nie tylko silnik, lecz również 6 biegowa skrzynia ręczna lub 7 biegowa automatyczna przekładnia, która według zapewnień ma być opcją bez dodatkowych kosztów z tym związanych.

BMW M2 zostanie wyposażone również w system start / stop, mające na celu oszczędzanie paliwa – pytanie tylko czy właściciel auta sportowego o takich osiągach będzie chciał jeździć ekonomicznie czy w pełni wykorzystać to za co zapłacił.

Standardem w tym aucie ma być specjalnie stylizowane nadwozie, w tym przedni i tylni spojler z odpowienimi kanałami powietrznymi czy progi boczne.

Choć M2 ma być zaprezentowane już na początku przyszłego roku, to wejść do produkcji ma rok później czyli w 2016 roku. Cena auta oraz jego szczegółowa specyfikacja nie są jeszcze znane.Źródło: Car and Driver