Home / Aktualności / Długo oczekiwana aktualizacja Street Fighter 5 już w sierpniu

Długo oczekiwana aktualizacja Street Fighter 5 już w sierpniu

Po miesiącach ciszy w eterze dotyczącej Street Fighter 5, fani tej bijatyki zaczęli obawiać się, że gra może zostać uśmiercona ze względu na brak lub rzadką jej aktualizację. Jednak jak się dowiadujemy, Capcom wydaje się mieć inne pomysły na swoją flagową produkcję.

Jeśli prowadzisz grę działającą na zasadzie usługi, komunikacja i percepcja publiczna są bardzo ważne. Street Fighter 5 nie zawsze był doskonały, ale przez pierwsze kilka lat Capcom zawsze dobrze sobie z tym radził. Założenie było proste. Treść będzie publikowana w regularnym rytmie, a każdego roku będzie przepustka, która zapewni Ci największe, najważniejsze aktualizacje w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Tak było przez trzy lata, ale na początku 2019 roku wszystko się zmieniło. Zamiast przepustki sezonowej Capcom wydał poprawkę balansującą i jedną nową postać. Strony internetowe zgłosiły to jako początek „sezonu 4”, ale od tego czasu nic się więcej nie pojawiło a SF5 jest ogólnie dość rzadko aktualizowany; w ciągu ostatnich pięciu miesięcy pojawił się jeden nowy etap i garść kostiumów postaci, ale w porównaniu do poprzednich lat harmonogram aktualizacji został całkowicie wstrzymany.

Co gorsza, Capcom prawie nic w tej kwestii nie powiedział, pozostawiając fanom spekulacje na temat tego, co zmieniło się za kulisami. Najważniejszą spekulacją jest oczywiście to, że Street Fighter 5 nie otrzyma już nowej treści. W porównaniu do poprzedniej gry z tej serii czyli SFIV (który trwał siedem lat dzięki aktualizacjom i ponownym wydaniom) i od czasu premiery miał ogólnie trudny czas, piąta część jest na znacznie gorszej pozycji. Może Capcom naprawdę zastanawiał się nad rezygnacją jeśli chodzi o tą grę? Niemniej jednak dzięki Yoshinori Ono wiemy, że “Zespół Street Fighter Dev przygotowywał się w biurach USA i UE do wzbudzania nowych emocji w SFV. O czym mogę wam powiedzieć na wielkim sierpniowym wydarzeniu?” Obiecuje on też „nowe rzeczy” dla Street Fighter 5.

Po miesiącach braku zawartości i informacji o przyszłości gry, baza graczy rośnie w siłę. Czy to może być nowa postać? A może nowe funkcje czy też duża łatka bądź też nowa wersja gry w stylu Arcade Edition, wprowadzająca nowe funkcje? Czas pokaże, a jego jest już coraz mniej do wspomnianego sierpnia.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.