Home / Aktualności / Disintegration – ciekawa strzelanka od studia V1

Disintegration – ciekawa strzelanka od studia V1

Firmy Private Division i V1 Interactive ujawniły dziś pierwsze szczegóły dotyczące nadchodzącej strzelanki science-fiction, Disintegration. Nowe informacje dotyczą m.in. emocjonującej kampanii dla jednego gracza, trybu wieloosobowego z trzema różnymi trybami oraz pierwszego spojrzenia na świat gry. Gra jest tworzona przez V1 Interactive, niezależne studio złożone z około 30 weteranów branży oraz nowych twórców, którzy pracowali przy takich tytułach jak Halo, Destiny, SOCOM US, Navy Seals i nie tylko, co od razu rzuca się w oczy (zobacz zwiastun na końcu artykułu). Zespołem zarządza Marcus Lehto, współtwórca Halo i były dyrektor kreatywny w Bungie.  

W opisywanej tu grze gracze ruszają do nieodległej przyszłości, gdzie ludzkość stanęła na krawędzi zagłady. Mając nadzieję na przetrwanie, ludzie zwracają się w stronę technologii. Poprzez proces znany jako „integracja”, ludzki mózg zostaje usunięty i chirurgicznie wszczepiony w instalację cybernetyczną. Niespodziewanie pojawia się dominująca wroga supersiła, znana jako Rayonne, która widząc swoją dominację nad ludźmi, zostaje opętana żądzą władzy. Zaczyna łapać niedobitki ludzkości i zmuszać je do cybernetycznej integracji.

Disintegration zawierać będzie pełną kampanię dla jednego gracza, w której gracz wcieli się w postać Romera Shoala, eksperta pilotażu Gravcycle, czterosilnikowego pojazdu latającego, który pierwotnie wykorzystywany był w misjach ratunkowych, a teraz został przekształcony w maszynę bojową, pełną potężnej broni. Romer dowodzi niewielkim oddziałem ruchu oporu, którego zadaniem jest ocalenie niedobitków ludzkości.

W grze, w chwili jej premiery, pojawią się też trzy różne tryby dla wielu osób, a w każdym z nich dostępne będą różne mapy. Te zaciekłe drużynowe bitwy wymagać będą dużej koordynacji, użycia jednostek lądowych z indywidualnymi zdolnościami i jednoczesnej maksymalizacji niszczycielskiej broni, dostępnej na grawicyklu. Gracze będą mogli wybrać spośród różnych załóg, z których każda posiadać będzie niepowtarzalną konfigurację broni i rolę w walce.

Disintegration zostanie wydane w roku 2020 w wersji cyfrowej na PlayStation 4 oraz na Xbox One i PC (na platformie Steam) w cenie 50 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.