Home / Aktualności / Diamond umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału HDMI na odległość 45 metrów dzięki V-Stream VS300M

Diamond umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału HDMI na odległość 45 metrów dzięki V-Stream VS300M

Diamong Multimedia ogłosił bezprzewodowy zestaw HDMI V-Stream VS300M będący propozycją dla osób, które nie chcą być dosłownie podłączeni z telewizorem za pomocą fizycznego, przewodowego połączenia. To właśnie im dedykowany jest bezprzewodowy sposób na podłączenie urządzenia do telewizora i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe wideo i audio.

Piękno bezprzewodowego HDMI to oczywiście brak zaśmiecania salonu, biura, klasy lub dowolnego miejsca, w którym oglądamy i transmisja strumieniowa np. z laptopa na telewizor. Nie można również zapomnieć o wygodę bezprzewodowego przesyłania strumieniowego do dwóch pomieszczeń wyposażonych w odbiorniki Diamond Wireless HDMI.

V-Stream VS300M to potężny bezprzewodowy nadajnik i odbiornik HDMI. Możliwość bezprzewodowo przesyłania wideo i audio ogranicza się do zasięgu ok. 45 metrów . W bardzo prosty sposób można cieszyć się rozdzielczością HD 1080P z laptopa, dekodera, odtwarzacza Blu-ray / DVD lub konsoli do gier. Producent podje, że aby móc cieszyć się bezprzewodowym połączniem należy podłączyć odbiornik do dodatkowego telewizora w innym pokoju. HDMI Pass-through umożliwia oglądanie wideo w tym samym pomieszczeniu co źródło. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie musisz dzwonić do firmy kablowej i wynajmować lub być zmuszonym do kupna dodatkowego dekodera.

Ciekawa jest również możliwość VS300M do przesyłania sygnału do wielu odbiorników jednocześnie. (Maks. 2 odbiorniki, dodatkowy odbiornik sprzedawany osobno). VS300M obsługuje też szeroki zakres częstotliwości IR: IR (20-60 kHz) do zdalnego sterowania źródłami wideo z lokalizacji odbiornika. Wybrane kanały pozwalają wybrać odbiorniki. Łatwo można też wybierać między dwoma źródłami i dwoma wyświetlaczami w tej samej odległości. Zapobiega to wyświetlaniu wideo na niewłaściwym odbiorniku. W przypadku posiadania projektora, VS300M to świetne rozwiązanie do przesyłania strumieniowego na ekran projektora.

Podobnie jak było to z Wi-Fi, tak jeśli chodzi o bezprzewodowe przesyłanie sygnału z HDMI, przyjdzie nam trochę poczekać. Może nie pod kątem dostępności tecj technologii, ale z uwagi na cenę V-Stream VS300M Diamonda, któy wycenił swoje rozwiązanie na prawie 200 dolarów (ok. 830 zł).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.