Home / Aktualności / Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Podsumowanie:Smartfon Diamond Alpha (aka Nubia Z17 mini) wzbudził w nas mieszane uczucia bo uprzednim niezbyt dobrym starcie z marką Archos. Niezłe wykonanie, przyzwoite parametry, radio fm czy cena są niwelowane przez przeciętną jakość rozmów i nieprzewidywalną pracę na baterii.

Czy warto zatem kupić ten smartfon już teraz, a może jednak opłaca się poczekać na nowy model i wtedy rozważyć jego zakup po niższej cenie? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami tym razem. My dołożyliśmy starań aby jak najlepiej ułatwić wam ten wybór.

Podsumowując, Diamond Alpha nie jest złym urządzeniem, ale rewolucyjnym czy wybijającym się na tle konkurencji też nie. Rzecz w tym, że na rynku jest wiele gorszych niż opisywany tu smartfon Archos urządzeń. Niemniej jednak bardziej dociekliwy użytkownik dojdzie do wniosku, że Archos Diamond Alpha to tak naprawdę ZTE Nubia Z17 mini. Nie jest to nic złego, a wręcz przeciwnie. Aktualizacje mogą być dostępne na którymś z nich wcześniej. 

Choć nie wydaje się to do końca fair, porównywaliśmy Diamonda do Galaxy S8, który mamy w redakcji. Pod względem wielkości jest on nieznacznie mniejszy. Jeśli chodzi o jakość wykonania, tylko nieznacznie gorsza, zaś w przypadku wydajności – podobna. Niektóre funkcje podobały nam się w jednym, a niektóre w drugim. Jednak przesiadka z większego urządzenia na mniejsze (w dodatku z ekranem o typowych a nie ultra-wide proporcjach), może wydawać się trudne. Do tego dochodzi brak aktualizacji i brak praktyczności niektórych rozwiązań, ponad funkcje, których typowy użytkownik nie będzie używał. Przeszkadzać może też “skąpe” oprogramowanie zainstalowane na starcie. Osobiście preferujemy odinstalowanie tego co nam nie pasuje niż szukanie czegoś na siłę, bo nie ma się czym pobawić. Oczywiście nie jest to w żaden sposób materiałem przetargowym odnośnie zakupu smartfonu. 

Jeśli przedstawione przez nas wady smartfonu Archos wam nie przeszkadzały, to z pewnością można się zastanowić nad kupnem tego urządzenia. 

 

Plusy Minusy
+ atrakcyjna cena – przeciętny czas na baterii
+ spora bateria – przeciętna jakość zdjęć w dzień
+ szybkie odblokowywanie urządzenia – słaba jakość zdjęć w nocy
+ atrakcyjny wygląd – brak najnowszych aktulizacji (smartfon posiada Android 6.0.1)

 

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy praktyczne
7. Podsumowanie

Podsumowanie: Smartfon Diamond Alpha (aka Nubia Z17 mini) wzbudził w nas mieszane uczucia bo uprzednim niezbyt dobrym starcie z marką Archos. Niezłe wykonanie, przyzwoite parametry, radio fm czy cena są niwelowane przez przeciętną jakość rozmów i nieprzewidywalną pracę na baterii. Czy warto zatem kupić ten smartfon już teraz, a może jednak opłaca się poczekać na nowy …

Ocena końcowa

Cena
Czas pracy na baterii
Jakość zdjęć dzień
Jakość zdjęć noc
System i aktualizacje

Podsumowanie : Smartfon, który lepiej się prezentuje niż wypada. Niemniej jednak może być dobrym wyborem ze względu na cenę (o ile nie przeszkadza wam kilka wad).

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
66

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.