Home / Aktualności / Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Rozrywka

Smartfon jest wyposażony w dobre jak na mający premierę pod koniec 2017 podzespoły. Mamy tu więc procesor Snapdragon 652 octacore (4 x ARM Cortex-A72 taktowane zegarem 1.8GHz i 4 x ARM Cortex-A53 pracujące z częstotliwością 1.4GHz), 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci masowej rozszerzanej przy pomocy kart microSD czy 5,2 calowy ekran LCD o rozdzielczości 1080p wykonany w technologii IPS. Zastosowana rozdzielczość jest naszym zdaniem uzasadniona przy tym progu cenowym. 

Ekran dzięki wspomnianej technologii IPS zapewnia idealne kąty widzenie bez przekłamań kolorów oraz wystarczającą jasność do większości zastosowań. Oglądanie filmów, czy surfowanie po internecie jest na Alpie bardzo przyjemne i komfortowe. Co więcej, sam ekran jest bardzo reponsywny, dzięki czemu użytkownik nie będzie się niepotrzebnie irytował kilkakrotnym klikaniem w jedno miejsce. 

 

Dźwięk z głośnika można również zakwalifikować jako dobry, aczkolwiek w przeciwieństwie do droższych konkurentów, można przeboleć z uwagi na brak drugiego – ekran nie jest panoramiczny, co podsumowując, psuje nieco oglądanie filmów (podczas oglądania YouTube podświetlone jest cały czas kółeczko przycisku Home). 

 

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy praktyczne
7. Podsumowanie

Rozrywka Smartfon jest wyposażony w dobre jak na mający premierę pod koniec 2017 podzespoły. Mamy tu więc procesor Snapdragon 652 octacore (4 x ARM Cortex-A72 taktowane zegarem 1.8GHz i 4 x ARM Cortex-A53 pracujące z częstotliwością 1.4GHz), 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci masowej rozszerzanej przy pomocy kart microSD czy 5,2 calowy ekran LCD o rozdzielczości …

Ocena końcowa

Cena
Czas pracy na baterii
Jakość zdjęć dzień
Jakość zdjęć noc
System i aktualizacje

Podsumowanie : Smartfon, który lepiej się prezentuje niż wypada. Niemniej jednak może być dobrym wyborem ze względu na cenę (o ile nie przeszkadza wam kilka wad).

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
66

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.