Home / Aktualności / Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Możliwości fotografowania i filmowania

Stosując dwie kamery z tyłu 13 MP, f1/2.9, 1.25µm, AF oraz 13 MP z LED flash i HDR umożliwiającymi nagrywanie 2160p@30fps, 1080p@30fps oraz przedniej 16 MP, f/2.2 pozwalającej nagrywać filmy w 1080p@30fps, Archos dał do zrozumienia, że kieruje go w stronę amatorów fotografii i filmu. Niemniej jednak ciężko nam było zrozumieć mnogość trybów fotografowania dostępnych w trybie Family. Co więcej, nie mogliśmy znaleźć ustawień rozdzielczości zdjęć. Próbki niektórych z nich przedstawiamy poniżej.

Macro

Tryb Macro w testowanym urządzeniu sprawia się dobrze. Jednak przy naszych testach dosyć często nie trafialiśmy ostrością w fotografowany obiekt. Jakość zdjęć w tym trybie dobra ale mogłaby być lepsza.

Monochrome

Zdjęcia monochromatyczne bez konwersji oprogramowaniem działają zdecydowanie na korzyść Alphy. Jakość zdjęć w tym trybie jest co najmniej zadowalająca.

Mulit exposure

Tryb multi exposure czyli nachodzących się obrazów jest dosyć ciekawą opcją. Niemniej jednak uważamy iż zwykły  użytkownik nie będzie go zbyt często używał. Jakość zdjęć w tym trybie jest ciężka do oszacowania.

Panorama

Aczkolwiek zdjęcia panoramiczne wyglądają dobrze, potrafią w znaczny sposób zapełnić pamięć naszego urządzenia. Testowe zdjęcie o rozdzielczości 14016 x 3648 pikseli zajmuje ok. 14 MB. Jakość w widocznych warunkach oświetlenia jest to zadowalająca.

Time Shuttle

Nie myśleliśmy, że tryb ten może przynieść tak dużo przyjemności. W ciekawy sposób możemy podkreślić główny obiekt fotografowania, rozmywając wszystko w okół. Jakość zdjęć dobra. 

Zdjęcia nocne

Najbardziej dla nas kluczowe są zdjęcia nocne. Tutaj można wyraźnie zobaczyć, który smartfon tylko obiecuje, a który także dostarcza. Przy próbie zrobienia zdjęcia przy słabym oświetleniu i stanie baterii 28% nie mogliśmy użyć flasha. W takiej sytuacji pojawiają się szumy, psujące oczywiście całe ujęcie. Sytuacja nie poprawiła się nawet przy pełnym naładowaniu. Być może skorzystanie z jakiejś opcji wyłączyło go. Trochę to rozczarowuje tym bardziej, że w przypadku kamery selfie flash był dostępny. 

Podsumowując, Diamond Alpha robi przyzwoite zdjęcia ale w niektórych przypadkach nie jest zbyt dobrze. Poniekąd po dwóch aparatach 13MP można by oczekiwać więcej, aczkolwiek nie zapominajmy o cenie wynoszącej ok. 850 zł. 

 

 

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy praktyczne
7. Podsumowanie

Możliwości fotografowania i filmowania Stosując dwie kamery z tyłu 13 MP, f1/2.9, 1.25µm, AF oraz 13 MP z LED flash i HDR umożliwiającymi nagrywanie 2160p@30fps, 1080p@30fps oraz przedniej 16 MP, f/2.2 pozwalającej nagrywać filmy w 1080p@30fps, Archos dał do zrozumienia, że kieruje go w stronę amatorów fotografii i filmu. Niemniej jednak ciężko nam było zrozumieć mnogość trybów fotografowania dostępnych …

Ocena końcowa

Cena
Czas pracy na baterii
Jakość zdjęć dzień
Jakość zdjęć noc
System i aktualizacje

Podsumowanie : Smartfon, który lepiej się prezentuje niż wypada. Niemniej jednak może być dobrym wyborem ze względu na cenę (o ile nie przeszkadza wam kilka wad).

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
66

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.