Home / Aktualności / Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

System i domyślne aplikacje

Archos 50 Platinium opiera się na systemie Android w wersji 6.0.1. Nie najnowsza wersja systemu troszkę rozczarowuje działa jednak przyzwoicie i bez problemów. Dodatkiem jest autorska nakładka nubia UI 4.0. Niezbyt podobała nam się sytuacja z aktualizacjami bezpieczeństwa z zeszłego roku. Dziwne ale smartfon informuje, że najnowsze aktualizacje są już zainstalowane, co oznacza, że francuski producent nie udostępnił jeszcze (o ile to nastąpi) wersji 7 czy 8.0.

System jest bardzo delikatnie ale nieźle doposażony przez producenta. Menu działa zadowalająco a przejścia między ekranami czy podczas uruchamiania aplikacji płynne. Pewnym niedopracowaniem jest nachodzenie się tekstu co można zauważyć na trzecim zdjęciu w galerii poniżej.

 

 

Aplikację dodane przez producenta to:

Wideo – prosty odtwarzacz video, odtwarzający wiele formatów ale oferujący minimalizm jeśli chodzi o kontrolę i konfiguracje.

Radio FM – program do obsługi wbudowanego radia FM- bez jakiegoś większego polotu – ma co ma mieć. W miejscu, w którym testowaliśmy udało nam się zeskanować 5 stacji, z których jednej dało się słuchać. Ocenę tej sytuacji pozostawiamy wam. 

Mój plik – przeglądanie zawartości smartfonu (Zdjęcia, Muzyka, Pliki wideo, Dokumenty itd).

News Republic – aplikacja oferująca najświeższe informacje ze świata.

Prześlij ekran – aplikacja, która powinna teoretycznie spełniać dwie funkcje. Po pierwsze umożliwiać wyświetlenie ekranu np. na telewizorze, a po drugie wyświetlanie ekranu z innego urządzenia (przetestowaliśmy to przesyłając obraz z Galaxy S8, które działało dobrze). Jeśli zaś chodzi o wyświetlanie zawartości ze smartfonu (projekcja ekranu) na telewizorze, to nie udało się tego przetestować gdyż nasz TV nie został odnaleziony (nie mieliśmy problemu korzystając ze smart view na Galaxy S8).

Czułości modułu GPS nie można nic zarzucić. Szybko lokalizuje satelity i wyznacza pozycje.

 

 

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy praktyczne
7. Podsumowanie

System i domyślne aplikacje Archos 50 Platinium opiera się na systemie Android w wersji 6.0.1. Nie najnowsza wersja systemu troszkę rozczarowuje działa jednak przyzwoicie i bez problemów. Dodatkiem jest autorska nakładka nubia UI 4.0. Niezbyt podobała nam się sytuacja z aktualizacjami bezpieczeństwa z zeszłego roku. Dziwne ale smartfon informuje, że najnowsze aktualizacje są już zainstalowane, …

Ocena końcowa

Cena
Czas pracy na baterii
Jakość zdjęć dzień
Jakość zdjęć noc
System i aktualizacje

Podsumowanie : Smartfon, który lepiej się prezentuje niż wypada. Niemniej jednak może być dobrym wyborem ze względu na cenę (o ile nie przeszkadza wam kilka wad).

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
66

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.