Home / Aktualności / Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Diamond Alpha – budżetowa propozycja smartfonu z Androidem od Archos

Wygląd zewnętrzny

Smartfon wykonany jest bardzo estetycznie i przypomina nieco wyglądem Xiaomi Redmi 6. Ekran na całości pokrywa warstwa szkła Corning Gorilla Glass, dość odpornego na zarysowania, aczkolwiek nasz egzemplarz testowy był już zarysowany bliżej nieokreślonym przedmiotem.

Producent zamieścił w dolnej części ekranu 3 dotykowe, standardowe  klawisze androida – Menu, Home i Back. Ten drugi może być aktywny cały czas podczas pracy urządzenia, aczkolwiek nam to nieco przeszkadzało ze względu na odwracanie uwagi od właściwej treści. Na dole Alphy znalazło się gniazdo ładowania / transferu danych USB typu C i mikrofon. Z kolei gniazdo słuchawkowe 3,5 mm znajdziemy na górze co jest pomocne w przypadku słuchania muzyki w ruchu (smartfon umieszczony w kieszeni).

Nad wyświetlaczem znajdziemy oczko przedniej 16 MP  kamery z przesłoną f/2.2, głośnik słuchawki oraz czujniki : zbliżeniowy i oświetlenia a także głośnik.

Tył telefonu i boki wykonany jest z aluminium podczas gdy przód ze szkła. Jest to tzw. konstrukcja unibody, czyli wykonana z jednego kawałka metalu. Niemniej jednak całe urządzenie jest bardzo połyskliwe i zbierające odciski palców jak lep na muchy. Na tej płaszczyźnie znalazły się oczywiście dwa obiektywy – 13 MP, 1/2.9″, 1.25µm, AF oraz 13 MP służący do zdjęć czarno-białych, flash i czytnik linii papilarnych. Obiektyw aparatu nie wystaje z obudowy, co jest jak najbardziej słusznym posunięciem ze strony producenta. Podobała nam się również czerwona obwódka wokół nich, która dodawała nieco stylu czarnej jak smoła obudowie.

Lewa strona nie posiada żadnych przycisków i znalazła się tutaj tylko tacka na kartę SIM oraz na kartę pamięci, zaś prawa strona urządzenia wyposażona jest w przycisk blokady ekranu (włączania telefonu) oraz regulacji głośności. Wspomniana regulacja mogła zostać umieszczona z drugiej strony, gdyż czasami można ją pomylić z przyciskiem zasilania, który jest w dosyć bliskiej odległości. 

Bateria o pojemności 2950 mAh dopełnia całości, aczkolwiek jest ona niewymienialna (jak zresztą w przypadku większości dostępnych obecnie urządzeń). Taka pojemność jest jak najbardziej wystarczająca i pokrywa się z innymi urządzeniami tej wielkości od konkurencji.

1. Wstęp i specyfikacja
2. Wygląd zewnętrzny
3. System i domyślne aplikacje
4. Aparat, Radio i przykładowe zdjęcia
5. Rozrywka
6. Testy praktyczne
7. Podsumowanie

Wygląd zewnętrzny Smartfon wykonany jest bardzo estetycznie i przypomina nieco wyglądem Xiaomi Redmi 6. Ekran na całości pokrywa warstwa szkła Corning Gorilla Glass, dość odpornego na zarysowania, aczkolwiek nasz egzemplarz testowy był już zarysowany bliżej nieokreślonym przedmiotem. Producent zamieścił w dolnej części ekranu 3 dotykowe, standardowe  klawisze androida – Menu, Home i Back. Ten drugi …

Ocena końcowa

Cena
Czas pracy na baterii
Jakość zdjęć dzień
Jakość zdjęć noc
System i aktualizacje

Podsumowanie : Smartfon, który lepiej się prezentuje niż wypada. Niemniej jednak może być dobrym wyborem ze względu na cenę (o ile nie przeszkadza wam kilka wad).

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
66

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.